19 предметів, що не варто викидати у відро для сміття

Все більше людей замислюється про збереження екології, займається сортуванням сміття і намагається менше робити необдуманих і зайвих покупок. Але навіть при такому благоразумном підході є люди, які викидають в смітник все, що їм не потрібно. А деякі використані речі категорично не рекомендується так викидати. Це завдає шкоди і екології, і загальної безпеки, і здоров'ю інших людей.

Невикористана фарба

Фарба відноситься до токсичних речовин і легко займається. Тому її не можна викидати у смітник або на землю.

Найкращий варіант – використовувати всю куплену фарбу до кінця. Якщо в будинку був ремонт, і залишилося трохи фарби для стін або стелі, її можна використовувати для декору. Пофарбувати пляшки, використовувати їх як свічники або банки від продуктів пофарбувати і використовувати як вази для квітів.

Якщо використовувати фарбу нікуди, банку з нею залишають відкритою на кілька днів. Коли залишки висохнуть, банку і кисті від неї здають в найближчий центр переробки відходів або пункт прийому металу.

Скляний термометр

Ртуть відноситься до 1-го класу небезпечних відходів і вдихати її пари смертельно небезпечно для людини. Якщо побутовий термометр прийшов в непридатність або більше не потрібен – його здають в центр утилізації небезпечних відходів.

Балони від фарби

Сам балон знаходиться під тиском, а всередині нього — гази і шкідливі хімікати. На упаковці вже зазначено, що він легко запалюється, тому його не можна викидати в загальну смітник. Для своєї ж і інших людей безпеки всі балони можна здавати в пункт утилізації шкідливих відходів.

Побутова техніка і телефони

В техніці містяться охолоджувачі, реагенти, а в телефонах — небезпечні метали. Іноді стару техніку можна перепродати іншим людям – вони розберуть її і ще робочі деталі будуть використовувати для ремонту сломавшейся техніки і телефонів. Інший варіант – дізнатися про програми утилізації побутової техніки в магазинах. Деякі з них в обмін на стару техніку пропонують знижку на покупку нової.

Акумулятори та батарейки

У них містяться речовини і важкі метали, які при попаданні на загальну звалище забруднюють ґрунт. Акумулятори акумулятори зазвичай здають в спеціальний пункт. Також деякі магазини на своїй території встановлюють контейнер для збору батарейок. Інший варіант здачі батарейок – відвезти їх до пункту прийому небезпечних побутових відходів.

Лампочки

Звичайні лампи розжарювання не відносяться до токсичних відходів, тому їх можна викинути у смітник. Інша справа, що ними мало хто користується останнім часом, воліючи світлодіодні або люмінесцентні. Тут вже треба дивитися на упаковку і рекомендації по переробці. Здавати використані лампи можна у великі мережеві магазини, які подбають про їх безпечної переробки.

Ліки

Ревізію лікарських засобів корисно проводити кожні півроку і викидати все з вичерпаним терміном придатності або порожні упаковки. Але викидати невикористані ліки прямо в смітник загрожує забрудненням ґрунту і ґрунтових вод. Досить зібрати вже незатребувані таблетки та інші засоби і дізнатися про найближчому пункті переробки ліків.

Комп'ютери

Поряд з побутовою технікою, не варто викидати в смітник і комп'ютерну та цифрову техніку. Причина та ж сама – вміст небезпечних металів і добавок. Техніку можна розібрати і взяти ще працюючі деталі, а решту здати в пункт переробки електронних відходів.

Волосся і шерсть

Здавалося б, безпечний і натурального походження сміття не може бути шкідливим. Але в шерсті і людському волоссі міститься азот, тому з них можна зробити добриво для рослин. Збирати їх можна в компостну купу. А якщо планується стрижка довге волосся, то варто заздалегідь дізнатися, де їх продати.

Жир та олія

В сміттєве відро навряд чи хто відправить залишився від приготування жир і масло, а ось в унітаз або раковину зливають. Але навіть остигле масло засмічує злив і шкодить екології.

Перетоплений жир можна зібрати в окрему баночку і зберігати в холодильнику. Він стане в нагоді як альтернатива маслу.

А використане масло можна зібрати в пляшку і віднести в пункт переробки. Зазвичай з нього роблять автомобільні масла.

Садові добрива та хімікати

Використання агресивних хімікатів на власному городі – не найкраща ідея. Вони забруднюють ґрунт і псують якість і склад овочів і фруктів. І тим більше їх залишки не можна викидати в загальний сміття, а необхідно віднести в центр утилізації.

Запальнички

Цей вид відходів відноситься до легко воспламеняемым. Решту пального може бути небезпечно при переробці загальних відходів, тому запальнички здають в пункт утилізації. А ще краще використовувати заповнюють запальнички.

Водні фільтри

Фільтр дуже корисний в господарстві, поки не вичерпає свої якості. А далі його в більшості випадків чекає звичайний сміттєпровід. Але через перебуває в ньому абсорбенту або іншого очищаючого пристрою, переробляти фільтр простим шляхом небезпечно, тому його необхідно здавати на утилізацію побутових відходів.

Целофанові пакети

Більшість людей намагається використовувати пакети по мінімуму. Але вони все одно проникають в будинок і відправляються на смітник після 1-го разу використання. Більшість пакетів можна переробити, але з пошуком пункти їх збору можуть виникнути складності.

Побутова хімія

Побутова хімія, як і добрива, що містять небезпечні хімічні сполуки. Тому їх не можна викидати в загальний бак і навіть змивати залишки в каналізацію. Але практично всю побутову хімію приймають у центрах утилізації побутових відходів.

Декоративна косметика

В останні місяці багато великі косметичні магазини стали приймати використані баночки. Вони їх відправляють на переробку і повторне використання.

Шини

Викидати шини на загальну звалище невиховано по відношенню до інших людей. Вони не переробляються звичайним способом і забруднюють ґрунт і повітря. Тому старі шини краще здавати в пункти прийому. Також деякі автомайстерні займаються збором і відправленням шин на переробку.

Лак і клей

Відносяться до небезпечних і токсичних хімікатів. Лакові засоби до того ж легко воспламеняемы. Найпростіший спосіб – невикористаний лак і клей віднести до пункту прийому.

Феєрверки

Небезпека невикористаного феєрверку в сміттєвому відрі очевидна. Щоб його можна було здати на переробку, феєрверк на ніч заливають водою, а потім здають в окремому пакеті.

Найголовніше при грамотній здавання відходів – не думати, що одна людина не може вплинути на планету. Навіть найменший внесок вже рятує навколишнє середовище від забруднення, а якщо кожна людина буде сортувати відходи хоча б по мірі можливостей, комфортне життя на планеті триватиме надовго.