Як зберігати сувеніри, щоб вони не дратували, а радували

Під час подорожі страшенно хочеться іноді захопити з собою що-небудь особливе, цікаве. Адже навіть дрібниця буде нагадувати про поїздку і пов'язаних з нею емоціях. Ми із задоволенням купуємо сувеніри, і спочатку вони дійсно дуже радують. Але поступово заповнюють і навіть переповнюють квартиру, в безладді накопичуючись на вільних полицях і поверхнях. І псують враження від самої вдалої прибирання!

Чи означає це, що не варто купувати сувеніри? Немає. Вони насправді можуть радувати, а не дратувати. Потрібно тільки навчитися зберігати їх правильно.

Як зберегти і сувеніри і порядок в будинку

Чому чарівні дрібнички з часом починають викликати негативні емоції? Вони займають місце? Збирають пил? Заважають?

Якщо ви почали згідно кивати, причина знайдена. Вся справа в тому, що ви не знайшли сувенірів відповідного місця в своєму будинку. Можемо порадити декілька цікавих варіантів.

На стіні

Часто для цих цілей вибирають ділянку стіни над диваном у вітальні. Але можна підібрати і інше містечко, ви краще знаєте, який простір потребує прикраси.

Рада! Листівки, гербарій, фотографії, старі квитки варто використовувати для складання пам'ятного колажу. І обов'язково прибрати під скло в рамку. Це захистить від пилу, збереже колір і якість речей.

А ось з об'ємних і не бояться пилу сувенірів — черепашок, шишок, глиняних фігурок — можна зробити ціле панно без всяких додаткових елементів.

На полицях

Цілком можна використовувати полиці стелажа, відкритого шафи, спеціальної ніші з підсвічуванням. Згрупуйте милі вашому серцю дрібниці і «розбавте» ними інші нудні предмети. Наприклад, можна робити сувенірні острівці між книгами. Або між стопками тарілок.

Рада! Якщо ви збираєте колекцію з пам'ятних дрібничок, найкраще подбати про спеціальній вітрині.

На відкритих поверхнях

Столи і невеликі столики, поверхні комодів, підвіконня та будь-які інші поверхні можна використати для складання оригінальної композиції.

Звичайно, повноцінна група з скляних фігурок на робочому місці буде заважати... Але ж одну поруч з комп'ютером можна поставити? А улюблену вазу, яку привезли з Греції друзі сім'ї, — на журнальний столик. Красивий декоративний чайничок з плетеним підставкою ручної роботи — на барну стійку. Ну і так далі.

Рада! Групуйте сувеніри або за матеріалами, з яких вони виготовлені, або за тематикою.

Наприклад, створіть на кухні острівець штучок, вирізаних з дерева. А у вітальні — зону, пов'язану з морем.

Прикраси не повинні бути розставлені випадковим чином. В їх положенні в просторі повинен полягати добре зрозумілий вам сенс.

Як використовувати сувеніри для декору

Зберігання на полицях, нагадує музейна, — не єдиний спосіб. Сувенірам можна знайти практичне застосування. Так вони будуть одночасно нагадувати про приємні миті і стануть оригінальним елементом декору, якого в інших будинках не знайти.

Декоративна ваза

Зробити незвичайну вазу нескладно!

По-перше, можна використовувати для неї звичайну скляну вазу або іншу посудину (банку, келих, високий стакан тощо). Наповніть її накопиченими дрібничками: монетками з різних країн, черепашками, кольоровими камінчиками, пробками... Згадайте, адже ви напевно бачили щось подібне в модних кафе, клубах або сувенірних крамницях. Тепер така інтер'єрна деталь з'явиться і у вас!

Рада! Шкода викидати красивий скляний флакон або пляшку незвичайної форми? Заповніть ємність дрібними черепашками! Всі, хто з'явиться у вашій ванній або на кухні, обов'язково звернуть на неї увагу.

По-друге, дрібними предметами можна обклеїти саму звичайну, навіть непоказну вазочку. Підставка для олівців зміниться, якщо наклеїти на неї черепашки. Засушені квіти і листя, покриті лаком, змінює не тільки вазу, але і лійку для квітів, кашпо і т. п.

Світильник

У вас є світильники з простими однотонними абажурами? Їх можна дуже цікаво і незвично декорувати значками, намистом, тими ж самими черепашками.

Рада! Відмінно підійдуть для перетворення світильників плетені з бісеру вироби. Вони дуже цікаво виглядають, якщо запалити світло.

Рамки для фото або дзеркала

У подорожі ви напевно зробили багато фотографій. Не треба зберігати їх у мережевому «хмарі» або на флешці. Роздрукуйте фото і вставити їх в рамку. Уявіть, як виглядають морські фото в рамках, поверхня яких прикрашена черепашками!

Подвязы для штор

Не втрималися і купили в поїздці чергові намисто? І такий біжутерії накопичилося багато? І носити їх ви не збираєтеся? Зробіть з них пояс або подвяз для штор!

Рада! Біжутерію, монети, черепашки можна використовувати для декору сумок, кавових столиків, шкатулок, меблів і багато чого іншого.

Не перестарайтеся! Якщо раптом виявиться занадто багато строкатих дрібниць і притягують увагу акценти почнуть «підморгувати» з кожної полиці, краси не вийде. Вийде лавка екзальтованої ворожки. Або — ще гірше! — житло лахмітника. Прикрашати потрібно акуратно, в міру.

Оточіть себе красивими, незвичайними речами з історією і отримуйте задоволення від перебування у своєму домі!