Чому держава повстала проти ламп розжарювання

У Російській Федерації з 2011 року введено заборону на продаж потужних, більше 100 Вт, ламп розжарювання. Хорошою альтернативою стоватткам стали малопотужні світлодіодні лампи, як запевняють виробники − десятикратно більш продуктивні. Але назвати їх дешевими язик не повертається. Звідки ж ростуть ноги у такого класного нормативного акта? Розберемося по порядку.

Гра в догонялки?

Як зазвичай, хоч і посварившись із Заходом через Криму, дорівнює наша країна на загниваючий капіталізм, хоча б у сфері технологій. В Європі подібні законопроекти були прийняті досить давно. У нас же за принципом «краще пізно, ніж ніколи».

Безсумнівний плюс цього законопроекту – вільна ніша на вітчизняному ринку, і якщо вітчизняні виробники не прогавлять, то складуть конкуренцію Заходу, так і Китаю. Причому за традицією Захід будемо ставити на коліна низькою ціною, а Китай – відносно непоганим якістю виробів.

Байка про лампі, жгущей нафту

Уряд стверджує, що лампи розжарювання надзвичайно ненажерливі, на вироблення електроенергії не напасешся нафти і газу.

Так-то воно так, та ось є нюанс – компаніям, які постачають електроенергію, доводиться продавати її населенню зі значною знижкою, тоді як можна спокійно відправити нафту та газ за кордон за хороші гроші, а різницю поділити між цим самим населенням.

Ми ж в Саудівській Аравії, вірно? Або в Кувейті? З нами обов'язково поділяться.

Привіт, Китай!

Поки в країні обстановка така: енергозберігаючі китайські лампи коштують недорого в порівнянні з діодними будь-якого виробника, і Росія забезпечує роботою тисячі працьовитих китайців, із задоволенням виробляють отруйні, містять пари ртуті економки.

До речі, утилізувати їх належить у спеціальних пунктах прийому, вони (раптово) забруднюють навколишнє середовище при пошкодженні. І добре б у них був нормальний моторесурс – ні, не розраховуйте на 8000 годин роботи. Не буде ця штука горіти вісім років по три години в день. Брехня і провокація всі ці запевнення виробників.

І ціна в порівнянні з лампою розжарювання висока. Доходить до того, що в супермаркетах винахідливі покупці кладуть економки Philips, більш-менш якісні, в коробки з-під більш дешевих ламп, і незворушно роблять покупки.

Але і ця лавочка скоро закриється – з січня 20-го року економки теж потрапляють під заборону. І залишимося ми один на один з китайським світлодіодом, якого вже на ринку навалом. Просто тому, що у нас таке не роблять. І вгадайте, він набагато якісніше і безпечніше вищезазначених лампочок від працьовитих жителів Піднебесної?

Правильно. Нам знову доведеться вчитися непомітно упаковувати західний товар в яскраву мішуру східного. Хоча... Це, швидше за все, буде позбавлене сенсу. Пірати адже не дрімають і будуть перекладати в брендову упаковку іменитий товар «мейд ін Чайна». Їм-то теж їсти треба.

Підводячи підсумки: ідея заощадити і менше експлуатувати матір-природу просто чудова. Але як вже було згадано, не туди спрямовані погляди наших жадібних можновладців. Хоча б через їх економічної зацікавленості у розпродажі належали колись народу надр нашої країни.