Чим пофарбувати мангал

У хорошого господаря будинок завжди готовий до прийому гостей. У літній сезон відпочинок зазвичай асоціюється з приготуванням шашлику на природі. Для цього необхідно бути твердо впевненим в стані мангалу. Для підтримання його в потрібній формі вкрай важливо приділяти особливу увагу фарбування, так як це в першу чергу є засобом захисту від корозії та інших видів зносу.

Вимоги до фарби для мангалу

Від вибору залежить не тільки зносостійкість, але і ваше здоров'я. Невідповідна фарба при нагріванні може виділяти безліч шкідливих речовин – про це варто пам'ятати.

У магазині потрібно звертати увагу не стільки на кольори і відтінки, скільки на маркування і склад. Покриття повинне витримувати максимально високі температури (від 600 до 1000°С), а це означає, що перш за все необхідно знайти позначку «термостійкість» (в шифрі також позначається першою після букв цифрою «8»). Такий знак вказує, що фарба не буде плавитися, тріскатися і займатися, вона призначена саме для печей, мангалів і т. п.

Довідка! Фарба повинна бути екологічно безпечною і нетоксичною, хімічно нейтральною (не вступати в реакцію з іншими сполуками). Добре, якщо на упаковці зазначено, що в складі присутні антикорозійні добавки – це великий плюс до захисним властивостям.

Види термостійкої фарби

Сьогодні на прилавках представлений досить великий асортимент різноманітних барвників. Термостійкі покриття діляться на наступні види:

  1. Кремнійорганічні. Сюди входять різноманітні фарби і лаки, які можна наносити як на метал, так і на інші поверхні жаровень. На маркуванні зазвичай позначаються літерами «КО». Стандартно витримують температуру до 600°, але при цьому кілька токсичні (мають їдкий стійкий запах), тому рекомендується їх використовувати виключно для зовнішніх сторін, щоб мангал не іржавів і не обгорал.
  2. Акрилові. Найчастіше випускаються у вигляді балончиків з розпилювачем, що говорить про необхідність засобів захисту (респіраторні маски, рукавички) під час фарбування. Однак, з цього ж випливає, що процес нанесення буде досить зручним і простим, а сама фарба ляже рівномірно. Акрил дозволяє працювати в більш серйозному температурному діапазоні (600°-900°) і досить швидко сохне.
  3. Сухі суміші. Саме жаростійке, але в той же час складне для нанесення покриття. Таким засобом зазвичай користуються на виробництві, де є всі необхідні умови і після фарбування можна висушити і закріпити суміш в спеціальній печі. Оброблені таким чином поверхні найбільш захищені від всіляких шкідливих факторів.

Особливості фарбування мангалу

Якою фарбою б ви не вирішили скористатися в будь-якому випадку спочатку потрібно підготуватися. Перед фарбуванням мангал повинен бути добре очищений від будь-яких забруднень, включаючи наліт і іржу. Це можна зробити за допомогою наждачного паперу, дрилі зі спеціальною насадкою (для видалення окалини) або металевої щітки.

Після очищення поверхня обов'язково ретельно просушується і знежирюється, інакше одержати рівномірний міцний шар не вдасться. З цим завданням чудово впорається будь-розчинник.

Кремнійорганічна фарба наноситься кистю або валиком, в рідкісних випадках невеликі мангали можна просто акуратно занурити в ємність з нею. Перед процедурою необхідно ознайомитися з вимогами до температурного режиму, який повинен підтримуватися під час фарбування, ретельно перемішати сама речовина, а підготовлену поверхню покрити грунтовкою і дочекатися її повного висихання.

Після того, як всі приготування закінчені, можна починати процес: фарба наноситься в кілька шарів рухами «хрест-навхрест». Причому після нанесення кожного шару потрібно виділити час на його просушування (близько 1-2 годин).

Для акрилового покриття грунтовка не потрібно. Відразу після очищення та знежирення поверхні можна починати фарбування.

Увага! Ні в якому разі не варто займатися акриловим фарбуванням під час сильного вітру або поблизу відкритого вогню!

Перед початком робіт потрібно сильно потрясти балончик протягом 2-3 хвилин. Наносити емаль рекомендується в кілька шарів, виділяючи час для повного висихання кожного з них. При цьому не можна забувати про запобіжні заходи і розпорошувати речовина з відстані приблизно 20 див. Слідкуйте за тим, щоб частинки пилу і піску не зіпсували вашу роботу!

Якщо ж ви зважилися використовувати суху термостійку суміш, не намагайтеся зробити це самостійно і в домашніх умовах! Краще звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців – лише так ви отримаєте якісний результат.

Після нанесення будь-якого покриття краще всього випробувати оновлений мангал і дати кільком поліна повністю прогоріти всередині. Так ви зможете оцінити якість фарби і тут же закріпити її. Для таких експериментів цілком вистачить 20-30 хвилин.