Мангал з бочки 200 літрів своїми руками

До сезону пікніків необхідно ретельно підготуватися. Одним з найважливіших атрибутів гарного відпочинку на природі є мангал. В даний час виробники пропонують різні моделі, які можна підібрати за особистим уподобанням. Однак більшість з представлених варіантів дуже дорого коштують, тому багато людей вдаються до самостійного виготовлення відповідної конструкції.

Сьогодні в статті ми розповімо про один з найбільш простих і доступних методів створення конструкції в домашніх умовах. Мова піде про модель мангала з металевої бочки, яка підійде для великої компанії.

Конструкційні особливості мангала з бочки

Перед тим, як приступити до підготовки інструментів і створення мангала з бочки, варто познайомитися з основною конструкцією і особливостями її використання. Від цього багато в чому будуть залежати вимоги, що пред'являються до матеріалу та його подальшої експлуатації. До числа основних рис і принципів функціонування, можна віднести такі параметри конструкції:

 • основою для приготування продуктів на вогні буде служити бочка об'ємом 200 літрів;
 • дві її частини будуть з'єднуватися між собою для можливості швидкого очищення внутрішньої поверхні.
 • нижня частина буде складатися з декількох елементів, які призначені для розміщення вугілля і приготування м'яса;
 • верхня частина конструкції послужить захистом від поривів вітру — верхній циліндр можна легко закрити, щоб вода не потрапляла всередину мангалу, коли ви ним не користуєтесь.
 • для зручності конструкції необхідно прилаштувати ніжки до корпусу мангалу.

Варто розуміти, що метал не повинен легко плавитися і вступати у взаємодію з їжею.

Увага! Вибирайте незабарвлене виріб, оскільки фарбувальні речовини і їжа несумісні. При бажанні можна покрити зовнішню поверхню спеціальним термостійким складом.

Переваги і недоліки саморобного мангалу

Якщо ви хочете створити саморобну конструкцію, але при цьому сумніваєтеся в правильності вибору, варто розглянути позитивні та негативні сторони такого варіанту. До числа основних позитивних якостей саморобного мангала можна віднести наступне:

 • використовуються металеві деталі, які невибагливі в обслуговуванні і догляді, їх досить легко чистити, а також можна полагодити у разі пошкодження;
 • завдяки своїм габаритам і особливостям форми мангал легко поміщається в машину, що дуже зручно при виїзді на природу;
 • виготовлення мангалу своїми руками допоможе відмінно заощадити — для її створення знадобиться мінімальний набір матеріалів та інструментів;
 • важливим фактором є безпека конструкції, при правильному використанні такий мангал знизить ризик виникнення пожежі.

Крім представлених переваг і позитивних сторін, у саморобного мангала з бочки є і мінуси. Звичайно, недоліків значно менше, до їх числа, наприклад, можна віднести лише схильність до корозії і окисленню. Проте дану проблему легко усунути — досить прибирати виріб в закрите приміщення і не допускати попадання вологи всередину корпусу.

Що потрібно для створення мангала з бочки

Перед початком виготовлення слід підібрати матеріали та інструменти, а також підготувати місце виконання роботи. Ви можете пошукати залишилися після будівництва деталі у себе вдома або на дачі, а також сходити в магазин і придбати відсутні елементи. Для створення мангалу потрібно придбати такий набір інструментів і матеріалів:

 • основним елементом є бочка на 200 літрів, яку можна придбати в магазині;
 • солярка для очищення і термостійка фарба при необхідності фарбування бочки;
 • металева стрічка шириною 25 мм і товщиною 1,5 мм;
 • кілька сталевих куточків для зміцнення конструкції;
 • квадратна трубка зі стороною 25 мм;
 • електрична болгарка з диском по металу і зварювальний апарат;
 • шліфувальна машинка з набором шліфувальних дисків;
 • дриль і свердла;
 • рулетка, лінійка, маркер для нанесення позначок.

Увага! Важливо промити бочку, якщо до цього в ній зберігалися вогненебезпечні або шкідливі хімічні речовини.

Як зробити мангал з бочки 200 літрів своїми руками

Після підготовки основних інструментів і матеріалів можна приступати до створення мангала з бочки своїми руками. Процес виготовлення конструкції складається з наступних етапів:

 1. Ретельно промийте бочку зсередини і дайте їй висохнути. Необхідно видалити весь вміст із бочки, оскільки залишилися горючі речовини можуть загорітися при роботі болгарки.
 2. За допомогою рулетки виміряйте довжину окружності і відмітьте дві протилежні точки на колі, що утворює край дна бочки — через них буде проходити лінія розрізу. Необхідно відзначити точки та і до бочки.
 3. Проведіть лінії уздовж бічної частини бочки, з'єднавши точки на протилежних кінцях. По цій лінії зробіть розпил за допомогою болгарки, щоб розділити бочку на дві рівні частини. Дотримуйтесь техніку безпеки і використовуйте засоби індивідуального захисту.
 4. Тепер можна зробити окантовку для кріплення мангалу. Для цього зробіть спеціальні кріплення з куточків, потрібно зварити їх між собою. Вся конструкція повинна збігатися з розмірами бочки, щоб вона надійно фіксувалася в кріпленні.
 5. Болгаркою відрізати ніжки з металевого бруса і приварите їх до окантовці. Можна використовувати прямий або хрестоподібний тип кріплення.
 6. Поверх кріплення необхідно зробити спеціальну решітку або точки для розташування шампурів. Для цього можна зробити розпилювання вздовж всієї довжини або приварити спеціальну пересувну стрічку з ґратами.

Після завершення роботи слід відшліфувати поверхню мангала для додання блиску. При необхідності можна пофарбувати мангал з зовнішньої сторони спеціальною термостійкою фарбою.