Мангал з автомобільних дисків своїми руками

Гарна погода і сонячні дні закликають людей частіше виходити на природу,зустрічатися з друзями, ходити в походи з родиною і влаштовувати пікніки. Щоб приємно провести час, варто заздалегідь все підготувати, придбати необхідні речі, намети, купити одяг і, звичайно, пристосування для приготування їжі.

Найбільш популярний мангал − з його допомогою можна приготувати їжу на відкритому вогнищі. В наш час в магазинах є широкий асортимент мангалів, тому підібрати підходящий неважко. При бажанні ви зможете придбати стаціонарний мангал або мініатюрний похідний варіант.

Але якщо у вас є вільний час і бажання, можете спробувати спорудити його самостійно. У статті буде розглянуто цікавий і досить незвичайний спосіб створення мангала з дисків від автомобіля.

Особливості і варіанти конструкції мангала з автомобільних дисків

Якщо ви зацікавилися представленої ідеєю, варто більше дізнатися про варіанти конструкції і різних способах використання дисків. Серед найбільш поширених варіантів можна виділити наступні формати конструкції:

 1. Використання одного диска. Найбільш простий спосіб, що не вимагає підготовки. Диск досить покласти на землю, всередині корпусу розвести вогонь, а поверх покласти шампури або спеціальний гриль.
 2. З ніжками. Є більш складним у виготовленні. Для цього доведеться взяти додаткові інструменти і металеві труби для створення підставки. Такий варіант дозволить швидко і безпечно розмістити мангал на будь-якій поверхні.
 3. Подвійний. Для збільшення обсягу і кількості одержуваних вугілля можна зробити подвійний варіант. При цьому будуть використовуватися два диска від машини.
 4. Закрита піч, яку можна створити зі звичайних коліс. Поверх неї можливо встановлювати каструлю або казанок. Це дозволить створити універсальний варіант для готування перших і других страв.

Можете вибрати один з представлених форматів вироби або створити власний дизайн, що підходить під особисті потреби. Враховуйте час і запасіться інструментами, які будуть потрібні для виконання робіт.

Увага! Зовсім не обов'язково вибирати один конкретний тип виробу. Можна поєднувати кілька конструкцій і створити своє неповторне пристрій. Але при цьому необхідно зберегти основну функцію мангалу, тому не варто сильно відхилятися від основної ідеї.

Як зробити мангал з автомобільних дисків своїми руками

Підготовчий етап включає в себе наступні дії:

 1. Підготовка місця для проведення роботи по створенню мангалу. Необхідно прибрати зайві предмети і звільнити простір.
 2. Перевірити наявність всіх необхідних інструментів − болгарки або ножівки по металу, напильника і зачисних щіток, дрилі, молотка і набору металевих трубок невеликого діаметру.
 3. Вибрати відповідний формат майбутнього каркаса виробу.

Підготуйте все за планом і подбайте про дотримання техніки безпеки. Тепер можна приступати до створення мангалу. Ми не станемо описувати звичайний варіант − він вимагає лише наявності колеса, а в якості прикладу звернемося до конструкції з двухо дисків. Етапи її виконання представляємо нижче:

 1. Ретельно відмийте диски від скопилася бруду та іржі. Для важких ділянок можна використовувати зачисні щітки або болгарку з відповідною насадкою.
 2. За допомогою болгарки випиляєте внутрішні перегородки в диску, щоб вийшла чаша для поміщення в неї дров та розведення багаття.
 3. Якщо диск має багато отворів, потрібно заварити їх металевою пластиною, але при цьому слід залишити невеликі проміжки для доступу кисню (він забезпечує процес горіння).
 4. Виконайте всі необхідні маніпуляції з двома дисками, після цього поєднайте їх поверхні між собою. Закріпіть за допомогою зварювального апарату.
 5. Тепер залишиться тільки зробити кріплення або ніжки. До днища приварите або прикрутіть за допомогою болтів металеві труби. Бажано використовувати триногу, розміщуючи всі труби під кутом 45 градусів до землі.
 6. По зовнішньому периметру на рівні зварювального шва зробіть отвори для болтів.
 7. Зробіть дверцята, яка буде кріпитися на болтах, для можливості одночасного контролю за вогнем і приготування продуктів.

Візьміть цю модель за основу і при необхідності видозмінюйте її, модернізувавши окремі елементи мангалу.

Увага! Виріб повинен зберігати свою цілісність при готуванні продуктів, стежте за його міцністю і надійністю фіксації складових частин. Можете протестувати мангал після завершення роботи. Особливу увагу варто приділити ніжок: вони повинні витримувати вагу не тільки дисків, але також палива і підготовлюваної їжі.

Достоїнства і недоліки саморобного мангалу

Створення саморобного варіанти мангалу володіє рядом достинств:

 1. Відносно недорогий метод, завдяки використанню підручних матеріалів.
 2. Легкість і зручність виконання робіт − в ряді випадків не знадобиться застосовувати додаткових інструментів.
 3. Міцність і надійність конструкції, зручність використання для приготування їжі.

Але у такого варіанту є і недоліки. До їх числа можна віднести наступні:

 1. Елементи конструкції досить важкі, тому мангал досить важко переміщати і брати в походи.
 2. Неможливість прогріву без відповідних підставок, а від землі мангал буде швидко прохолоджуватися.

В цілому представлена модель відмінно підійде для дачі і заміського будиночка, з її допомогою можна влаштувати чудовий пікнік для всієї родини.