Як вибрати фільтри для свердловини на воду

Фільтри для очищення води використовуються не тільки в системах автономного водопостачання. Якість води, що подається з центральним водопровідних мереж, все більше викликає нарікань з боку споживачів. Домішки, органічні сполуки, хімічні елементи негативно позначаються на здоров'ї. Але якщо при використанні централізованого водопостачання споживач може здійснювати очищення виключно на кінцевому етапі, то при використанні автономних систем (колодязів, свердловин) очищення може здійснюватися комплексно.

При бурінні та облаштуванні свердловини фахівці зобов'язані запропонувати оптимальний варіант конструкції фільтрів, які необхідно встановити. Але на практиці, основним показником, на який вони спираються, є відсутність візуально спостережуваних домішок. Трапляється і таке, що вибір необхідної конструкції перекладається на власника свердловини. Тому необхідно хоча б у загальних рисах уявляти, який тип фільтра оптимальний для конкретної ситуації.

Види фільтрів

Всі використовувані фільтри можна розділити на дві групи.

Фільтри грубого очищення

Перфоровані, щілинні, сітчасті в основному використовуються для попередньої фільтрації (очистки) води, що надходить з водоносного горизонту.

Встановлюються безпосередньо в свердловину для запобігання попадання домішок у систему забору води (труби, насосне обладнання).

Фільтри тонкого очищення.

Дані фільтри необхідно використовувати для видалення розчинних у воді хімічних сполук (сірководень, хлор, залізо, солі марганцю, вапна), що негативно позначаються на смакові якості води, і можуть негативно впливати на здоров'я.

Важливо! Кожна свердловина повинна бути обладнана додатковим природним фільтром з природних матеріалів різних фракцій (пісок, гравій, щебінь).

Цей матеріал насипається після опускання в свердловину обсадної колони. Розташовується між стінкою свердловини і зовнішньою поверхнею обсадних труб.

Вибір фільтра

Вирішуючи, як вибрати певну конструкцію систем водоочищення, слід орієнтуватися на певні нюанси.

Вплив місцевості проживання вибір

Для вибору фільтрів попереднього очищення основними показниками, на які слід звернути увагу, є гідрогеологічні характеристики порід в місці розташування свердловини.

Вибір проводиться в залежності від фракційного складу порід, що надходять у свердловину разом з водою.

Для більш тонкого очищення необхідно буде отримати експертний висновок про хімічний склад води.

Важливо! Відбір проби здійснюється після прокачування свердловини в обсязі не 10 м3.

На хімічний склад води впливає кілька факторів.

До них відноситься:

  • характеристики складових порід;
  • наявність поблизу свердловини об'єктів, здатних впливати на хімічний склад ґрунтів (промислові підприємства, звалища).

Визначення висоти фільтра

Фільтр на воду, що встановлюється безпосередньо в свердловину, може представляти собою окремий елемент, що встановлюється в нижній частині труб. А також може бути виконаний на самій трубі. І в тому, і в іншому випадку необхідно розрахувати висоту конструкції фільтрувального елемента.

Довідка. Висота фільтруючого елемента зазвичай береться з розрахунку передбачуваного добового дебету і товщини водоносного горизонту. Він визначається в процесі буріння свердловини.

Конструкція завжди повинна розташовуватися між підошвою водоносного пласта і рівнем води (в нижній третині).

Огляд фільтрів, що випускаються різними фірмами

Розглядати фільтри компаній виробників, вітчизняних чи зарубіжних, слід виходити з декількох параметрів. До них відноситься вартість виробу, складність монтажу і обслуговування, наявності комплектуючих і гарантійних термінів експлуатації.

«АКВАФОР»

Продукція «АКВАФОР» випускається в різних конструктивних виконаннях.

Накопичувальні (глечики, диспенсери) обладнуються змінними картриджами. Прилади зручні і мобільні, але не забезпечують великої пропускної здатності.

Конструкції проточного типу здатні забезпечувати безперебійний процес очищення від дрібних домішок і за рахунок використання змінних картриджів. А також здатні позбавити від більшості шкідливих хімічних елементів.

«ФИБОС»

Системи очищення води «ФИБОС» («ПРЕМІУМ», «МІНІ», «ФИБОС1») проточного типу відрізняються високою продуктивністю. Виготовляються з використанням сучасних високотехнологічних матеріалів для використання в якості елементів очищення (дріт з покриттям із скловолокна).

Повністю автономні, комплектуються приводами автоматичної промивки, не вимагаю заміни картриджів протягом тривалого часу (до 10 років).

«ZEPTER»

випускає виключно високотехнологічне обладнання. Пропоновані моделі являють собою проточні багатоступінчасті системи фільтрації з автоматизованої (електронної) системою настройки контролю подачі і очистки води.

Відмінними рисами є повна безпека в процесі експлуатації (захист від протікання, наявність індикації про необхідність заміни фільтруючого елемента).