Як новенька! Способи замаскувати відколи на стільниці

Будь-які меблі не вічна, і стільниці не виняток, наскільки б не були надійними матеріали, з яких вони виготовлені. Рано чи пізно на них з'являються відколи й інші пошкодження. Але хороша новина в тому, що цю проблему можна виправити своїми руками, не звертаючись до фахівців.

Реставрація стільниці

Матеріали і інструменти, які для цього нам знадобляться, залежать від того матеріалу, з якими ми будемо працювати.

Дерево або ДСП

Якщо стільниця зроблена з дерева або ДСП, то для усунення подряпин і тріщин підійде спеціальний відтіняючий фломастер, меблевий штрих або контурний віск. Його спочатку розплавляють і тільки потім наносять, після чого чекають охолодження і висихання.

Важливо! При реставрації дерев'яної поверхні головне — правильно підібрати відтінок матеріалу.

Для відновлення поверхні вам потрібно:

 • фен;
 • водостійкий герметик;
 • однорідна густа суміш тирси і клею ПВА;
 • шпатель.

За допомогою ретуширующего фломастера

 • Для початку прогрійте феном ушкоджену ділянку.

Довідка. Якщо є відшаровуються фрагменти, їх слід прибрати.

 • Місце відколу промажте герметиком і залиште на 15 хвилин.
 • Протягом цього часу потрібно виготовити суміш тирси і клею (5 хвилин) і дати їй настоятися (10 хвилин).
 • Отриману масу додайте поверх герметика і щільно утрамбуйте, видаляючи надлишки шпателем.
 • Після цього просочіть мікрофіброву ганчірку фломастером відповідного кольору і обробіть їй застиглий складу, виходячи за його краї.
 • Результат можна закріпити лаком. Особливо добре буде, якщо використовувати контурний, він додатково усуне потертості. Крім того, він стане порятунком у тому випадку, якщо не вдасться підібрати фломастер, ідеально збігається з поверхнею за кольором.

За допомогою воску

 • Спочатку місце відколу обточують стамескою або наждачкою так, щоб максимально його вирівняти.
 • Після цього розплавлений віск наноситься на місце відсутнього фрагмента.

Важливо! Залишайте при цьому невеликий запас, оскільки далі все зайве зрізається і відшліфовується (наприклад, за допомогою стамески і повсті).

За допомогою плівки

На жаль, не завжди при цьому виходить повернути колишній вигляд стільниці і зробити так, щоб доданий фрагмент з нею «злився». Тому останнім варіантом може стати спеціальна полімерна плівка, що імітує деревну фактуру.

Пластик

Незначні сколи, подряпини і тріщини на пластиковій поверхні найчастіше закладаються звичайним клеєм «Момент». Відпали шматок цим же клеєм прикріплюється назад.

Однак буває таке, що він при падінні пошкоджується так, що втрачає свій первозданний вигляд. В цьому випадку його можна розкришити, змішати з клейовим складом і прикріпити на пошкоджену ділянку за аналогією з дерев'яними поверхнями.

Штучний камінь

Для заповнення тріщин на кам'яних стільницях застосовують поліефірні смоли. Для цього поверхня очищається і знежирюється, а потім заповнюють цим матеріалом.

Далі залишається почекати затвердіння. Через добу можна продовжувати використовувати стільницю за призначенням.

Якщо потрібно відреставрувати відсутню частину, для цього купите клей ПВА, підходить під ремонтний матеріал акриловий складу, абразиви різної зернистості і повсть.

 • Пошкоджену ділянку ошкурівать і шліфують.
 • Виготовляють відновлювальну суміш.
 • Закривши місце відколу, залишають до повного висихання (приблизно на 20 годин).
 • Після цього знову шліфують і полірують повстю.

Скло

А ось якщо з'явилися відколи, подряпини або тріщини на скляній поверхні стільниці, то це єдиний випадок, коли своїми силами обійтися не вийде.

Важливо! Ремонт таких ушкоджень може провести тільки фахівець.

Це буде настільки складно і дорого, що вигідніше буде придбати нову стільницю.

Профілактика появи сколів

Для того щоб стільниця як можна довше зберігала презентабельний вигляд і вам не доводилося її реставрувати, важливо зберігати її цілісність під час використання.

 • Обов'язково майте в своєму арсеналі спеціальні підставки і підкладки під посуд. Це збереже поверхню від різких перепадів температур і забруднень, які можуть въесться. А ще від частого протирання можуть утворитися некрасиві потертості.
 • Не забувайте використовувати засоби по догляду за тим матеріалом, з якого виготовлені стільниця. Наприклад, дерев'яні поверхні обробляються силіконом і вологостійкими герметиками. Відразу після покупки бажано покрити їх торці пластиковими планками і лаком. Це продовжить термін служби стільниці.
 • Розташовуйте поверхня вдалині від можливих ударних навантажень: наприклад, від вхідних дверей або дверцят холодильника.

Як бачите, практично для кожного типу пошкоджень є своя техніка реставрації, яку можна провести своїми руками. Це заощадить ваші фінанси та не потребує великої праці. Головне, правильно підібрати потрібні матеріали і діяти максимально акуратно.