Як часто міняти фільтр для води

Фільтри для води — стали для багатьох порятунком, в питаннях підвищення якості води для пиття. На жаль, фільтри не можуть забезпечити очищення, на належному рівні, тривалий час: вони втрачають властивості очищення і можуть забитися, — в таких випадках, необхідна заміна фільтра!

Але як часто це слід робити, і які додаткові відомості необхідно знати? Поговоримо про це детальніше і розберемося як часто міняти фільтр для води.

Чому важливо вчасно міняти завантаження

Фільтруючі елементи мають кінцевий термін експлуатації. Дізнатися його ви зможете при купівлі цього товару або на офіційному сайті виробника.

Варто враховувати, що існують фактори, які скорочують загальний термін експлуатації — це:

  1. Загальний об'єм відфільтрованої рідини. Чим більше обсяг, тим швидше приходить в непридатність фільтр.
  2. Початкове якість рідини перед фільтрацією. Чим воно гірше, тим більше навантаження на фільтр і тим швидше знадобиться його взаимозамещение. Іноді, потрібно подвійна (повторна) фільтрація, що ще раз збільшує навантаження.
  3. Якість виготовлення фільтруючого елемента. Якість виробника впливає на термін експлуатації: чим сумлінніше виробник, тим краще.

Після закінчення термінів експлуатації або при необхідності, треба проводити заміну фільтрів!

Граничні строки експлуатації фільтрів в побутових умовах

Частота оновлення очисних елементів залежить від багатьох факторів і не може бути загальною для всіх: універсальної відповіді на це питання не існує. Рекомендується проводити як планові заміни очисних елементів (по закінченні строків експлуатації), так і незаплановані (при виявленні проблем з очисними елементами).

Якщо частота процесу заміни надто висока, — рекомендується задуматися про альтернативні джерела видобутку питної води (наприклад, замовлення очищеної води на дім та інші).

Фактори вказують на необхідність заміни фільтрів

Зрозуміти вам допоможуть такі прояви:

  • Смак відфільтрованої води різко змінився в гіршу сторону. Смак — основний показник якості фільтрації. Навіть якщо строк експлуатації в порядку, але є проблеми зі смаком, — необхідна «ротація» фільтра.
  • Під час кип'ятіння очищеної рідини, з'являється накип. Це свідчить, що процес очищення неповний.
  • Напір очищеної рідини став менше звичайного або рідина майже не фільтрується. Очищення відбувається з працею, якщо канали (пори) проходження вологи засмічені великими елементами. Рекомендується, в наступні рази застосування фільтра, проводити процес відстоювання або пропускати її через тканину (складену в кілька разів).