Заміна направляючих при ремонті комода

З плином часу, будь-які меблі втрачає свої споживчі властивості, але часто буває, що людина не хоче з нею розлучатися. І дійсно, не варто викидати старі меблі, тим більше, коли термін її експлуатації можна продовжити. Інструменти та матеріали, які реалізуються на ринку, дозволяють виконати без особливих проблем. При наявності певних навичок таку роботу можна виконати своїми руками. Ремонт меблів, наприклад, комода виконують різними способами. Вибір методу ремонту залежить від ступеня ушкоджень. Зазвичай проводять частковий або повний ремонт.

При виконанні першого виду ремонту – реставрують поверхня комода. Для цього застосовують фарби, морилки і т. п. Повний ремонт передбачає, що буде виконано відновлення всіх компонентів комода — боковин і висувних ящиків, разом з напрямними. Перед початком роботи оглядають меблі в цілому і її деталі. В процесі цього стає ясно, які масштаби майбутнього ремонту і можна визначитися з вибором необхідних інструментів та витратних матеріалів.

Які інструменти необхідні для ремонту комода

Для виконання ремонтних робіт — як в цілому, так і складових частин меблів буде потрібно наявність наступних інструментів:

  1. Шуруповерт з набором свердел і біт.
  2. Викрутки різних типів.
  3. Киянка.
  4. Міряльний інструмент і маркер.
  5. Цвяхи і саморізи.
  6. Клей ПВА.
  7. Абразивна шкурка.
  8. Фарби та лаки.
  9. Набору шпателів.
  10. Набір шестигранників.

Використання описаного інструменту дозволить виконати ремонт комода без особливих складнощів.

Заміна направляючих в комоді своїми руками

При проведенні огляду буде визначено перелік деталей, які підлягають заміні в обов'язковому порядку. Як правило, в число таких деталей входять і напрямні, по яких відбувається пересування ящиків комода. Напрямні складаються з двох половинок, на яких встановлені ролики, виготовлені з полімерного матеріалу.

Одна половинка кріпиться на стінці всередині комода, друга половинка, закріплюється на ящику. При виборі нових напрямних має сенс керуватися геометричними параметрами, зокрема, довжиною.

ВАЖЛИВО! Установка кріплення на старі отвори небажано, так як це призводить до ослаблення стінок ящика.

Перед заміною направляючих лінійок необхідно видалити ящики з комода. Потім, з використанням маркера зазначити місце установки полиць. Після цього, із застосуванням викрутки видаляють шурупи, які закріплюють напрямні лінійки до корпусу.

У подібних деталях комода досить часто виходять з ладу ролики. Вони просто руйнуються. Причиною руйнування може бути перевантаження ящиків. Роликові напрямні витримують граничну навантаження до 25, а кулькові до 36 кг.

Ті, хто вирішив замінити старі дерев'яні напрямні, виконані з деревини повинні врахувати, що ширина ящика повинна бути менше отвору на 20-25 мм. При установці нових напрямних, можна використовувати заздалегідь нанесені позначки, це дозволить заощадити час на виконання нової розмітки. Після установки напрямних треба перевірити якість ходу за ним ящика, він повинен рухатися вільно і фіксуватися в крайніх положеннях.

Як експлуатувати комод, щоб поломок не було

Меблі, яка встановлюється в наших будинках, може бути виготовлена з деревного масиву, наприклад, дуба, бука, листів, виконаних з пресованої тирси, наприклад, ДСП. Навіть після того, як зібрані меблі, деревина продовжує жити, в результаті надмірного зволоження стіни і стільниця можуть розтріснутися, але насправді — це не шлюб.

Меблі, наприклад, комоди, покривають фарбою або меблевим лаком, виробленим на рослинній основі. Якщо вода потрапить поверхня комода або його боковини будуть утворюватися плями. Для їх усунення можна використовувати м'яку ганчірку, змочену меблевим воском.

Для того щоб комод володів гарним зовнішнім виглядом і прослужив досить довго, в приміщенні повинна підтримуватись температура повітря в межах від +15 до +25 градусів, при середній вологості 45...65%. При низькому рівні вологості має сенс встановити в кімнаті пристрій для зволоження повітря.

ДОВІДКА! Зміни зазначеного режиму або встановлення поряд з меблями обігрівачів, рано чи пізно призведе до того, що знизяться експлуатаційні меблів, зокрема, комода. Тобто меблі будемо розсихатися, розтріскуватися. Відбуватиметься старіння покриття поверхні і деформації корпусу в цілому.

Якщо вологість недостатня, то меблі буде віддавати свою природну вологу. Це також може призвести до появи подібних дефектів. Споживач повинен розуміти, що все вищеперелічене це не шлюб, а порушення правил експлуатації.

Для видалення пилу з поверхні слід використовувати м'які ганчірки, наприклад, з фланелі, у разі використання рідин, призначених для очищення поверхонь, має сенс ретельно вивчити інструкцію по її використанню. В її складі не повинні бути речовин, які містять абразивні частки. При очищенні поверхонь неприпустимо застосування різного роду скребків, губок для миття посуду і тим більше металевих мочалок.

При експлуатації комода, його власник повинен знати, що гранична навантаження, яке може витримати дно білизняного ящика не перевищує рівня 10-15 кг. Для більшої стійкості, важкі речі має сенс укладати в нижній частині комода. Перевантаження комода може призвести до його деформації і поломки.