Найдорожче крісло в світі

Найдорожче крісло в світі не можна назвати меблями в загальноприйнятому сенсі. Воно є розкішним авторських арт-об'єктом на тему кушетки мадам Рекамье зі знаменитого портрета французького художника XVIII століття Ж. К. Давида. Придумав його австралійський дизайнер Марк Ньюсон в далекому 1986 році, на початку своєї кар'єри.

Будучи самим впливовим промисловим дизайнером у світі, відомим автором футуристичних декорацій до фільмів про Остіна Пауерса, Ньюсон асоціюється саме з цим незвичайним дизайнерським твором. Крісло було названо Lockheed Lounge і стало візитною карткою австралійського майстра.

В чому особливість самого дорогого крісла

Алюмінієвий шезлонг отримав назву на честь американської аерокосмічної компанії Lockheed. Він визнаний ремісничої роботою найвищої якості.

Незвичайний предмет меблів був виготовлений з дрібних листів алюмінію, що покривають основу з скловолокна на трьох опорах. Має гладку обтічну форму без єдиного шва. Кушетка не придатна для виконання свого функціонального призначення.

Вартість найдорожчого крісла

Світову популярність шезлонг і його автор отримали після виходу кліпу Мадонни «Rain» на початку 90-х років, де він використовувався в якості декорації. Твір уперше було виставлено на огляд в одній з галерей Сіднея. За експертною оцінкою його вартість становить 1,2 – 2,4 мільйона доларів. На сьогоднішній день це найбільш дороге крісло в світі.

Довідка! Обурену з приводу ціни публіку Марк Ньюсон запевняв, що його творіння являє в собі «комфорт на мільйон доларів».

У 2013 році подружня пара, у приватній колекції яких знаходилося авторське крісло, продали на Лондонському аукціоні Christies майже 750 тисяч англійських фунтів або 1400 тисяч американських доларів. У 2015 році на торгах Phillips de Pury воно вже було продано за 2435 тисяч фунтів стерлінгів, побивши всі світові рекорди за вартістю творів сучасного дизайну.

Хто власник розкішного крісла

Після виставки в найвпливовішою галереї Сіднея в 1986 році перше крісло було куплено європейськими приватними колекціонерами. Через кілька років Ньюсон удосконалив конструкцію до відомого у всьому світі шезлонга на трьох опорах.

Починаючи з 1986 року кушетка була розмножена обмеженою серією. Сьогодні у всьому світі налічується 15 примірників Lockheed Lounge – 10 тиражних, 4 авторських і 1 прототип. Ними володіють музеї дизайну Англії, Франції, Америки, Австралії, Нідерландів, приватні європейські та американські колекціонери.

Австралійський дизайнер вважає, що в кожному кріслі присутня частинка його ДНК і ще щось позачасове. Близько 25% сучасного ринку арт-дизайну складають роботи Ньюсона.