Що таке клапан для витяжки

Витяжка такий же звичний атрибут сучасних кухонь, як МІКРОХВИЛЬОВА піч, варильна панель, холодильник та морозильна камера і т. д.

Для кожного виду побутової техніки підбирається відповідне місце з урахуванням вимог приладу.

Витяжка, яка звільняє нас від неприємних запахів на кухні, потребує не лише правильного розміщення над плитою.

Важливо грамотно змонтувати її повітропровід, щоб забезпечити надійне функціонування.

І ось тут багато споживачі вперше стикаються з таким поняттям, як клапан.

Розповімо про це елементі, щоб вам стало зрозуміло, що це таке і для чого деталь встановлюють в пристрій.

Клапан у витяжці

Поняття

Антивозвратный (або зворотній) клапан це додаткова деталь, зазвичай у вигляді решітки, яку спеціально встановлюють всередині труби повітропроводу.

Виготовляється з пластику або металу. У процесі використання вимагає регулярного чищення.

Призначення деталі

Головне призначення витяжки видалення неприємних кухонних запахів. Прилад не просто вловлює їх, але буквально збирає, втягує в себе. А потім по повітропроводу виводить за межі приміщення.

Повітропровід іноді монтують в кватирку. Але найчастіше його вбудовують у вентиляційний канал. Він обов'язково є в кожній кухні. Для відділення каналу від внутрішнього приміщення використовується декоративна решітка. Саме замість неї і вставляють трубу воздуховода.

Проте можливі випадки, коли повітряний струмінь змінює напрямок. І замість того, щоб рухатися з приміщення у вентиляцію, навпаки, з вентиляційного каналу потрапляє в квартиру.

Причиною зміни напрямку стає виникла зворотна тяга. Вона може з'явитися, наприклад, із-за сильного вітру.

Важливо: основне завдання антивозвратного елемента нейтралізація зворотної тяги, захист внутрішніх приміщень від холодного повітря і неприємних запахів з вулиці або з шахти вентиляції.

Види антивозвратных клапанів

У витяжних пристроях встановлюють зворотні елементи різного виду.

  • Мембрана спеціальна захисна плівка, що пропускає повітря тільки в одному напрямку: з кухні.

  • Жалюзі (пелюстки) кілька платівок, пристрій яких подібно віконних жалюзі. Пластинки при відсутності зворотної тяги можуть мати горизонтальне розташування, даючи можливість повітрю проходити між ними. А при ній взяти вертикальний вигляд і перекривають доступ вуличного повітря.

  • Двостулковий (метелик) дві стулки, які закриваються і відкриваються.

В них використовуються різні способи приведення в дію. Решітка може закритися під механічним впливом повітряної маси іншого напряму. Можливе також управління за допомогою електроприводу.

Обов'язкова установка клапана антивозвратного

Купуючи витяжку, багато покупців не можуть самостійно прийняти рішення, чи потрібна їм ця деталь. Можливо, установник нав'язує непотрібну їм послугу?

Щоб визначитися, звернемося до поради професіоналів. Вони дають наступне роз'яснення. Необхідність антивозвратного клапана

визначається в кожному конкретному випадку індивідуально і залежить від особливостей кріплення повітроводів.

  • Якщо труба має просте напрямок у вигляді прямої лінії, зворотний клапан необхідний!
  • Якщо ж ця труба має повороти, то від установки клапана можна утриматися. Зворотна тяга в даному випадку буде погашена цими кутами і поворотами. Грати в цьому випадку можна встановити додатково, але можна цього і не робити.

Робимо висновок: зворотний клапан додатковий спосіб забезпечення чистого повітря на кухні. Тепер ви зможете прийняти правильне рішення, чи знадобиться вашому пристрою таке доповнення.