Висота витяжки над газовою і електричною плитою або панеллю

Жодна сучасна кухня не обходиться без витяжного зонта. Дані пристрої запобігають забрудненню повітря в будинку частками жиру, продуктами горіння і сильними запахами, які супроводжують процес приготування їжі.

При виборі витяжного зонта багато хто по праву приділяють основну увагу естетичної привабливості і технічними характеристиками обладнання, що купується. При цьому втрачають питання про важливість правильного розміщення пристрою на кухні.

Можна підібрати технічно досконалу модель, яка ідеально вписується в ваш інтер'єр. Але якщо допустити помилку з розміщенням пристрою, можна обзавестися марною і нефункциональной конструкцією. А в деяких випадках вона буде навіть небезпечною.

Один з найважливіших моментів установки — дотримання необхідної відстані між побутовою технікою: витяжкою, газової/електричною плитою або поверхнею.

Розберемося, на якій відстані можна вішати витяжну конструкцію.

Види і своєрідність витяжних пристроїв

Принцип роботи

Всі вироби, представлені в даний час на ринку, за принципом роботи можна розділити на два великих класи: циркуляційні і витяжні.

Циркуляційні

Циркуляційні агрегати забезпечують фільтрацію кухонного повітря через вбудовану систему багатоступеневих фільтрів. Після цього очищене повітря повертається в кухню.

Як правило, вони складаються з фільтра-сепаратора, що затримує великі частки, та вугільного фільтра, абсорбуючого запахи.

Забруднене повітря над плитою затягується вентилятором в витяжку, проходить через систему фільтрів і виявляється знову в приміщенні.

Ефективність і продуктивність таких систем невелика. Їх рекомендується застосовувати лише у випадках, коли немає можливості забезпечити підключення витяжки до системи вентиляції.

Витяжні

Витяжні конструкції забезпечують відведення забрудненого повітря з приміщення через вентиляційний канал будівлі.

У приладах даного типу обов'язково повинні застосовуватися механічні жіроулавлівающие фільтри-сітки, для запобігання «заростання» вентиляційного каналу.

Перед вибором моделі необхідно зробити розрахунок необхідної потужності витяжного зонта.

Довідка. Максимальна продуктивність повинна забезпечити двенадцатикратную зміну повітря в кухні за 1 годину.

Як правило, багато сучасні моделі універсальні. Вони можуть працювати як в циркуляційному, так і у витяжному режимі, в залежності від способу підключення.

Конструкція

За типом конструкції витяжки поділяються на наступні види.

 • З плоскою поверхнею.
 • Куполоподібні.
 • Похилі.
 • Вбудовувані.

Пристрої з плоскою поверхнею

Найбільш простий і бюджетний тип витяжних пристроїв, який характеризується компактними розмірами та низькою ціною.

Ці моделі здатні найбільш ефективно працювати автономно в циркуляційному режимі, завдяки вбудованим всередину фільтрів.

До недоліків даних пристроїв відноситься необхідність регулярного очищення і заміни фільтруючих елементів. У більшості випадків техніці недостатньо естетично привабливий зовнішній вигляд. Дані недоліки частково компенсуються відносно низькою вартістю виробу.

Купольні

Ще один вид пристроїв, що одержав широке поширення на наших кухнях.

Основний режим роботи приладів даного типу – витяжною. Вони захоплюють піднімається вгору гаряче повітря, що насичене водяними парами і частками жиру. А потім видаляють його з приміщення через вентиляційний канал.

Ефективна робота даних моделей залежить від правильної установки. У цьому випадку вона забезпечується навіть в пасивному режимі, без включення вбудованого вентилятора.

У деяких моделях витяжних зонтів передбачена можливість установки вугільних фільтрів для забезпечення роботи в циркуляційному режимі зі зниженою ефективністю.

Похилі

Пристрої з похилою поверхнею є різновидом купольних витяжних пристроїв.

Вважаються найбільш естетично досконалими сучасними. Дані пристрої поєднують в собі привабливий зовнішній вигляд, прекрасну ергономіку робочого місця і високу ефективність.

Основним недоліком даних пристроїв є відносно висока вартість.

Вбудовувані

Основна відмінність цих моделей від перерахованих вище у тому, що сама конструкція і повітроводи приховані від очей в настінному шафі.

Як правильно підібрати місце для витяжки

Основна вимога до місця встановлення витяжних пристроїв – розміщення суворо вертикально над поверхнею плити.

Важливо! Розмір виробу повинен бути рівний або більше розміру плити.

При виборі і підготовці місця для вентиляційної установки необхідно звернути увагу на наступні чинники.

 • Віддаленість від вентиляційного каналу.
 • Потужність вентилятора пристрою.
 • Можливість підключення електроживлення.

Якщо ви плануєте встановлювати пристрій витяжного типу, то від місця встановлення до вентиляційного каналу будівлі повинна бути можливість пристрою воздуховода.

Шлях воздуховода слід вибирати найкоротший з мінімальною кількістю поворотів. При недотриманні цієї вимоги ефективність роботи пристрою значно знизиться.

Якщо розташування варильної панелі сильно віддалена від вентиляційних стояків, то, можливо, варто задуматися про вибір пристрою циркуляційного типу.

Потужність вентилятора обумовлює максимальна відстань від поверхні плити, при якому пристрій буде ефективно справлятися зі своїми функціями

Немаловажне питання – наявність поруч з місцем установки електрики. Найбільш правильним варіантом є розміщення окремої розетки для витяжки вище місця її установки.

Увага! Враховуючи металевий корпус витяжних зонтів, для запобігання пошкодження електричним струмом обов'язково наявність заземлення.

Відстань між варильних обладнанням і витяжкою

Для чого знати відстань між приладами

Правильно підібране відстань між плитою та витяжкою є запорукою якісного мікроклімату і зручності роботи на кухні.

З-за неправильної установки може скоротитися термін служби приладу.

Монтаж витяжки є трудомістким процесом. Якщо агрегат буде встановлений неправильно і потрібно кріпити прилад заново, це може призвести до порушень інтер'єру приміщення.

На що впливає на відстань між пристроями

Висота установки витяжки над стільницею обумовлює відразу кілька важливих моментів:

 • безпека експлуатації устаткування;
 • ефективність роботи системи вентиляції;
 • ергономіку робочого простору на кухні.

Одним з основних факторів, що впливають на ефективність роботи обладнання, є правильне підібране відстань між плитою та витяжкою.

Якщо встановити пристрій занадто низько, порушується ергономіка робочого простору. Ви будете відчувати дискомфорт при готуванні. А осідають на вентиляційній решітці частинки кіптяви і жиру можуть спалахнути.

При занадто високій установці знижується продуктивність витяжки і ефективність її роботи. Це потребує постійного використання витяжного зонта на максимальній потужності, знижуючи його ресурс. Одночасно з цим підвищується рівень шуму в будинку і витрати на електрику.

Як дізнатися нормативні вимоги щодо відстані

В даний час не існує єдиного стандарту щодо оптимальної відстані між поверхнею плити, витяжки. Кожен виробник пристроїв рекомендує свої значення залежно від типу і продуктивності пристрою.

При установці витяжки слід покладатися на наступні критерії:

 • об'єм приміщення;
 • тип плити (над електричної або газової буде перебувати);
 • продуктивність обладнання;
 • зростання членів сім'ї.

Правила наказують жорсткий норматив щодо нижньої межі установки витяжки. Він залежить від виду плити, що забезпечує пожежну безпеку при експлуатації обладнання.

Верхня межа установки визначає ефективність роботи виробу та зручність експлуатації, тому не регламентовано державними стандартами. Але якраз цей параметр найбільш важливий з точки зору ефективного використання пристрою

Стандарти

Стандартне відстань для газових плит і поверхонь

Якщо ви є власником газової плити, то відстань від варильної поверхні, до нижнього краю витяжного зонта не може бути менше 75 див.

Дотримання цього правила дозволить запобігти загоряння. А також виключить можливість згасання полум'я плити, викликаного занадто сильним потоком всмоктуваного повітря.

Стандартне відстань для електричних плит і панелей

Для власників електроплити норматив значно м'якше, т. к. в даних виробах відсутній відкритий вогонь.

Як наслідок, нижче ризик загоряння і повністю відсутня можливість згасання полум'я, всмоктуваним потоком повітря.

У цьому випадку за стандартом мінімальна відстань над електроплитою має становити не менше 60 див.

Нюанси конструкцій приладів і розмірів між ними

Як визначається відстань для комбінованих варильних поверхонь

Якщо ви є власником комбінованої варильної панелі, то при виборі відстані необхідно керуватися найбільш жорстким стандартом для газових плит.

Тобто залишати не менше 75 см між плитою і нижньою межею витяжки.

Як визначається відстань для похилих панелей

Одним з частих питань обивателів є такий: як правильно вимірюється відстань від поверхні плити до похилої моделі витяжного зонта.

Відповідь проста: необхідно вимірювати мінімальна відстань від найнижчої точки витяжного зонта до поверхні плити.

Для щасливих володарів похилих моделей витяжних зонтів, що встановлюються над газовою панеллю, мінімальна відстань при необхідності можна зменшити до 55-65 см.

Власники похилих витяжних зонтів, які знаходяться над електрообладнанням, можуть розмістити нижній край виробу на відстані не нижче 35-45 див.

Ми представили норми, які необхідно знати для правильного розміщення витяжки на кухні. Тепер ви знаєте, на якій висоті слід повісити витяжний зонт.

Сподіваємося, що наші поради виявляться корисними, ви з легкістю впораєтеся із завданням. А ваша витяжка буде радувати чистим повітрям в кухні.