Заміна скла в духовій шафі

Часто люди стикаються з такою проблемою, що старе скло в плиті або духовій шафі прийшло в непридатність – тріснуло або розбилося. Є два шляхи виходу із ситуації – зробити ремонт самостійно або звернутися в спеціалізовану компанію. Якщо користувач піде першим шляхом, тоді, є ймовірність, що процедура буде зроблена неякісно. А от коли клієнт звертається в нашу фірму, він отримує якісні та швидкі послуги.

Причини пошкодження скла духової шафи

Є багато факторів, які впливають на пошкодження скла в духовій шафі:

 1. Неправильна експлуатація плити чи духовки;
 2. Заводський брак. Такі дефекти виникають, якщо технологія по створенню скла була порушена;
 3. Духова шафа був пошкоджений в процесі транспортування, після якої спочатку виникають непомітні мікротріщини, а вже вони призводять до пошкодження скла;
 4. Монтаж духовки був зроблений неправильно, це ще раз говорить про те, що під час установки, демонтажу, поломок, несправностей побутової техніки слід довіряти тільки професіоналам;
 5. Лопається воно і тоді, коли після значного нагрівання на нього потрапляє холодна вода;
 6. Б'ється воно і після того, як на нього падає різний кухонний інвентар;
 7. Скупчення конденсату між стеклами – ще одна причина їх поломки.

Процедура заміни скла

Щоб замінити зіпсований, необхідно знати деякі параметри, які, в свою чергу, впливають і на формування ціни за таку послугу. Це:

 • розмір скла;
 • якість замінного вироби;
 • наскільки пошкоджено внутрішнє скло;
 • яке буде ставитися натомість, тобто його якість.

Якщо процедуру заміни скла буде проводити справжній майстер, то це не займе багато часу. Спеціаліст зробить все швидко і якісно, але, все ж, сказати, скільки на це потрібно часу, складно. Тільки майстер, після огляду проблеми, може встановити час, необхідний йому для заміни.

Увага! Неважливо, яке скло розбилося, зовнішнє або внутрішнє і навіть якщо поломка незначна і духовку можна експлуатувати і далі, замінити його потрібно в будь-якому випадку. Не можна експлуатувати духова шафа з розбитим – це небезпечно!

Сама ж процедура по заміні нескладна:

 1. Спочатку необхідно зняти повалене, для чого знімаються всі кріплення (і якщо є -кронштейни).
 2. Береться нове скло і монтується в пази планки, які для цього призначені. Цей етап робіт виконується ретельно, уважно і обережно, адже воно може зісковзувати.
 3. Кріпильні металеві елементи фіксуються, дверцята духової шафи закривається.
 4. У разі коли неможливо встановити його без зняття дверцят плити, тоді потрібно провести і таку маніпуляцію.

Важливо! Як тільки заміна скла в духовці буде завершена, в незалежності від виробника побутової техніки, плиту потрібно прогріти. Це потрібно, щоб нове адаптувалося до такого температурного режиму і приклеїлося.

Куди звернутися і скільки буде коштувати заміна

Багато людей не знають, що робити і куди звертатися, якщо у них лопнуло скло в плиті. Питання із заміною скла зможе вирішити майстер по ремонту побутової техніки. Щоб майстер знав, куди їхати, і які інструменти і деталі йому необхідні, обов'язково вказуйте:

 • свої контактні дані;
 • час, коли ви будете вдома і вам зручно взяти спеціаліста;
 • бренд і модель плити або духової шафи.

Вартість буде залежати від складності роботи і моделі плити.

Профілактика ушкоджень духової шафи

Але, щоб скло не ламалося в духовці, потрібно лише дотримуватися кількох рекомендацій.

 1. Не можна, щоб навіть крапля холодної води потрапляла на розігріті дверцята духовки. Тому не слід одразу ж після приготування їжі вимивати плиту, почекайте деякий час, поки духовка повністю не охолоне.
 2. Якщо термометр за вікном показує мінусову погоду, тоді не варто відривати на тривалий час дверцята духової шафи, щоб провітрити плиту. Температурні перепади можуть впливати на те, що між стелами почне утворюватися конденсат, що приводить до деформації поверхні.

Слідуючи таким нехитрим рекомендаціям, господиня зможе збільшити термін експлуатації дверцята духової шафи.