Що таке піролітичне очищення духової шафи

Духовка, як і будь-який побутовий прилад, може з часом засмітитися і забруднитися. Існує безліч методой очищення забруднень, один з них — піролітичне очищення.

Що таке піроліз

Походження слова «піроліз» походить від двох давньогрецьких слів: бенкет — жар, вогонь; лізис — розкладання, розпадатися.

Піролізом називають процес, при якому під дією високої температури, відбувається розщеплення жирових відкладень і інших забруднень органічного характеру.

Температури, які використовуються для цього методу, можуть досягати близько +500 градусів за Цельсієм. Це в кілька разів вище «стандартної» температури приготування продуктів харчування.

Принцип дії

Як вже зазначалося раніше, основний принцип дії будується на піднятті температури до надвисокої позначки, що дозволяє видаляти забруднення, шляхом його спалювання.

Важливо:

У процес застосування піролізу, можуть утворюватися неприємні запахи. Лякатися цього не варто. З цією проблемою впоратися каталітичний фільтр (стандартна, вбудована частина будь-якої комерційної духовки). Навіть після застосування піролізу, очищення фільтра повинна відбуватися за «штатним» розкладом: 1 раз на 100 годин активної роботи духовки — очищати можна стандартним прожарюванням. Не зайвим буде використовувати кухонну витяжку. Також, рекомендується не перекривати свіжий потік повітря, тому в процесі очищення вікно має бути відкрите.

Застосування піролізу:

  1. Для того, щоб почати очищення духовки піролізом потрібно вилучити всі доступні елементи з неї (деко, решітки, решітчасті напрямні, інші), все повинно бути вилучено. Вилучені елементи можна очистити іншими методами очищення вручну або очищення за допомогою посудомийної машини, зі спеціальним режимом очищення.
  2. Далі, необхідно активувати функцію очищення піролізом і почекати до її автоматичного завершення. В цей період з духовки можуть доноситися звуки потріскування і незначні «хлопки» — це жир розкладається, і виникає процес його утилізації (згоряння до сажі).
  3. Після завершення очищення, потрібно дочекатися того моменту, коли духовка знизить свою температуру до кімнатної температури і провести очищення внутрішніх поверхонь. Для цього можна використовувати вологу ганчірку або мокре кухонне рушник. Сажа може насилу отскребаться, тоді візьміть ніж або спеціальний інструмент для чищення «твердого» жиру.
  4. Завершивши очищення, вставляються вилучені елементи і духовка знову готова до роботи. Готово!

Деякі власники духовок помічають, що дверцята духової шафи може блокуватися — це відбувається автоматично і покликане захистити вас (ваші руки, шкіру, квартира) від випадкових опіків або загоряння. Дверцята можна буде відкрити як тільки температура всередині знизитися до «прийнятних» 250 градусів за Цельсієм. Це вбудована особливість духових шаф. Якщо у вас не блокується дверцята, то слід звернутися в сервісний центр, так як це може бути вкрай небезпечно під час приготування їжі при високій температурі. Також, відсутність даної захист загрожує випадковим відкриттям дверцят дитиною або домашнім тваринам.

Особливості очищення піролізом

Цією функцією зможуть скористатися лише власники електричних духовок — в газових варіантах духових шаф складно «набрати» температуру до 500 градусів Цельсія.

При купівлі електричної духовки важливо приділити особливу увагу якості сталі, яке присутнє у виробі. Вона повинна мати можливість переносити багаторазове підвищення до «екстремальних» температур і при цьому не втрачати свої властивості. Отже, не піддаватися деформації (зміни фізичних параметрів).

Такі ж вимоги треба пред'являти до вогнетривкому скла дверцят. Особливо це важливо, якщо в скло вмонтований термометр — уточніть його характеристики.

Тангенціальний механізм — може створювати незвичний шум. Це пов'язано з тим, що він працює на придельной потужності. Якщо звук занадто гучний і не природний — краще скасувати очищення.

Слід розуміти, що робота на придельной потужності витрачає підвищену кількість електроенергії — враховуйте це.

Запобіжні заходи

Запобіжні заходи при застосуванні цього методу очищення — суворі і повинні виконуватися бездоганно!

До духовці категорично не можна підпускати дітей, домашніх тварин і допускати зачіпання (удари) корпусу.

Краще не залишати кімнату, під час процесу очищення — це зможе уберегти вас від «позаштатної» ситуації і дозволить вам швидко реагувати на ексцеси.

Рекомендується прибрати предмети, які легко піддаються вогню (ганчір'я, рукавиці для зняття гарячого, інші). Цей захід обережності вбереже вас від потенційної витоку спека і як наслідок — підпала предметів поруч.