Хто придумав відкидні крісла для глядачів

Ми давно звикли до комфортних відкидним сидінням у театрах і кіно. Знайти звичайні дерев'яні стільці можна тільки в провінційному кінотеатрі з радянським ремонтом. Цікаво, як людина додумався до такого простого і зручного рішення?

Ким і коли були придумані відкидні крісла

Перші стільці з відкидними сидіннями з'явилися в XIX столітті в Бостоні. Аарон Аллен отримав патент на свій винахід 5 грудня 1854 року, і новинка швидко прижилася в США, а потім і по всьому світу.

Якими були перші відкидні крісла

Спочатку театральне крісло являло собою звичайний дерев'яний стілець, сидіння якого закріплювалося за допомогою осі. Власники театрів оцінили плюси нововведення: відстань між рядами зменшилася, і в залі могло поміститися набагато більше людей. Глядачам стало простіше пробиратися до свого місця, особливо пані у вечірніх туалетах з пишними спідницями.

Як виглядають сучасні відкидні крісла

Через 150 років конструкції сидінь стали набагато зручніше і комфортніше. Вам належить провести в залі не менше двох годин, тому виробники пропонують найпоширеніший варіант – м'яке сидіння з наповнювачем, обшите щільною тканиною, часто з вогнезахисного матеріалу.

Спинка стільця має вигнуту форму, що повторює вигини хребта, і під час перегляду спина практично не втомлюється. Зазвичай у таких крісел відкидається не тільки сидіння, але і підлокітники. Для напоїв передбачені спеціальні підставки.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! У деяких кінотеатрах підстава крісла являє собою порожню трубу великого діаметру. Якщо під час сеансу ви випустили телефон або гаманець, в першу чергу загляньте туди – втрачена річ може опинитися всередині цієї труби.

Власники VIP-залів роблять ставку на максимальний комфорт відвідувача. Крісла можуть бути як поодинокими, так і спареними. Часто вони забезпечені відкидним столиком для їжі. Зустрічаються конструкції з автоматичним управлінням – глядач може повністю відрегулювати сидіння.

ДОВІДКА. Чому сидіння відкидається, коли ви встаєте? Завдяки противаги – металевій пластині, яка монтується в край сидіння. Також зустрічаються механічні відкидні крісла, які наводяться в потрібне положення вручну, і пружинні механізми – вони практично не створюють шуму і краще всього підходять для кінотеатрів.

Стільці в театральних залах не передбачають наявність підстаканників і столиків. Вони відрізняються в першу чергу вишуканим дизайном, відповідним класичного інтер'єру в театрах і філармоніях. Зазвичай крісла обтягуються оксамитовою тканиною, прикрашаються різьбленням або рельєфним малюнком. Виробники випускають як окремі стільці, так і секційні ряди, найчастіше без кріплення до підлоги.

ДОВІДКА: театральна меблі володіє особливими акустичними властивостями, може поглинати або відбивати звук в залежності від матеріалу і моделі. Виробники можуть надати замовнику результати акустичних випробувань, щоб підібрати найкращий варіант.