Чим краще витирати обідній стіл: ганчіркою, губкою, серветкою?

Стіл є невід'ємною частиною кухні. Крім того, що він виконує практичну функцію, стіл додає приміщенню домашнього затишку. Щоб він мав акуратний вигляд, за ним слід ретельно доглядати. Адже крім підтримки чистоти, прибираючи зі столу з'явилися забруднення, ми запобігаємо появі і поширенню хвороботворних бактерій.

Що вибрати для прибирання столу?

Щоб кухонний стіл завжди був чистим і зберігав первозданний вигляд довгий час, за ним потрібно правильно доглядати. Для цього знадобляться засоби для миття. Чим можна скористатися?

Ганчірки старі

Саморобними ганчірочками з старих непотрібних речей користувалися ще наші прабабусі. Вироби були багаторазовими, і через якийсь час починали видавати специфічний запах. Неприємний аромат з'являється з-за того, що частинки органічних речовин, що залишилися на поверхні ганчірки, починають розкладатися.

Багато хто і зараз використовують їх для прибирання на кухні. Але ніхто не зберігає ганчірки тривалий час. Такі вироби добре прибирають забруднення, але не відрізняються гігієнічністю.

Рада! ганчірок із старих речей бажано використовувати м'які ганчірочки з мікрофібри. Вони добре видаляють плями, не залишають розводів навіть на скляних поверхнях. При цьому за ними легко доглядати: досить регулярно прати в теплій воді з додаванням будь-якого миючого засобу.

Губки для миття посуду

Губки для миття посуду є розсадником бактерій. Тому не рекомендується використовувати одну і ту ж губку для миття посуду та прибирання стола. У цьому випадку бактерії потрапляють на продукти харчування. Крім того, вона погано прибирає бруд з поверхонь і залишає багато вологи.

Важливо! Кухня стане безпечнішим, якщо замінити губку на спеціальну ганчірочку з бамбукового волока!

Паперові рушники

Для виготовлення паперу використовують різні синтетичні і фарбувальні речовини. Вони потрапляють в організм людини, якщо рушник використовується для витирання продуктів, посуду та кухонних меблів. Крім того, груба папір може залишити подряпини на поверхні виробу.

Довідка! Наші предки вважали, що витираючи кухонний стіл папером, можна накликати на себе грошові негаразди.

Нові матеріали

Вибираючи засіб для прибирання, потрібно обов'язково заглянути в будь-який відділ, де представлені товари для дому. Там можна знайти сучасні вироби для миття.

Одноразові серветки

Будь-яку ганчірку, яка використовується для миття кухонних поверхонь, потрібно ретельно прати і сушити. Якщо постійно робити цього не хочеться, то можна скористатися одноразовими серветками.

Виготовляються вони з нетканого волокна і продаються в рулонах. Завдяки такій формі, їх зручно зберігати в шафі. З допомогою однієї серветки можна і посуд помити, і стіл протерти.

Де зберігати?

Зберігається поряд з раковиною ганчірка для миття виглядає неестетично. Але знайти зручне місце для її зберігання досить складно, адже ця річ повинна бути завжди під рукою і при цьому перебувати не на виду.

Відмінним місцем для зберігання стануть:

  • Вузький висувний відсік під мийкою.
  • Відкидна поличка, якою можна доповнити нову кухню.
  • Навісні полички можна виготовити самостійно з пластикових контейнерів, після чого готова конструкція підвішується на дверцят шафи.
  • Губку або ганчірку можна розмістити на відкритій верхній полиці кухонного гарнітура. У цьому випадку ганчірку треба покласти в підставку з вентиляцій, наприклад, в мильницю.

Кращим засобом від появи забруднень є регулярне прибирання. Якщо протирати кухонний стіл кожен день, то можна запобігти скупченню бруду і пилу. Це дозволить надовго зберегти первозданний вигляд меблів.