Чому зі столу не можна витирати папером

Паперові серветки або рушники сьогодні стали справжнім порятунком господинь по всьому світу. Вони зручні у використанні, практичні, приємні для рук. Вони незамінні на кухні, де постійно потрібно щось витирати. А використану серветку досить просто викинути в сміттєве відро. Якщо це паперові рушники в рулонному вигляді, то решта залишиться акуратно стояти на столі. Якщо це серветки в упаковці, їх зазвичай ховають в стіл або пенал. Якщо ви користуєтеся паперовими серветками, на вашій кухні завжди буде чисто і акуратно. Все б добре, але чому мама і бабуся вбили в голову, що стіл папером не витирають? Потягнеться рука до рулону з рушником, і тут же в голові їхні голоси, мовляв, не варто так робити! У чому причина? Розберемось разом!

Чому традиції забороняють витирати стіл папером?

Наші предки все робили зі змістом. І заборони теж складали так.

Зневажання і нехтування

Споконвіку стіл вважався основним предметом меблів у будинку. За ним збиралася вся сім'я, проводили чаювання, їли. А ще — говорили про важливе, обговорювали нагальні теми, домовлялися і приймали рішення. До столів ставилися шанобливо, містили в чистоті, вважаючи їх особою господині.

На відміну від м'якої дрантя папір вважалася занадто грубим матеріалом, яка могла подряпати стільницю. Допустити таке зневага до важливої меблів було не можна. Інакше всіх, хто сидів за цим столом, чекали біди і негаразди.

І їжа, дароване Всевишнім, теж вимагала поваги. Вважалося, що скидається її залишки чим-небудь іншим, крім полотна, можна його образити. А значить, щедрого подарунка небес можна вже не чекати, сім'ї належить жити впроголодь.

Марнотратство

Довідка! Сьогодні існує думка, що джерелом такого повір'я з'явилася висока вартість і самої паперу і виробів з неї.

Виробництво паперу було досить дорогим, коштував кожен аркуш чимало, використовувався бережно. Папір уособлювала важливе: знання, грошові папери, юридичні документи. І вже ніяк не призначалася для змахування сміття зі столу.

Вважалося, що, витираючи зі столу папером, можна було накликати на себе і свою сім'ю фінансові труднощі.

Погані наслідки

У той час паперові листи вважалися мало не святим. І це зрозуміло: адже на них зберігалися важливі для православних писання. Використовувати цінні листи інакше — не до добра! Навіть якщо це був уже непотрібний чернетку! Він теж видавав шелест, який вважали провісником скандалів і сварок.

Як бути в наші дні?

Кожен з нас знає, як він ставиться до забобонів. Якщо ви не звільнилися від них повністю, відкладіть рулон з одноразовими рушниками або упаковку з серветками! Інакше будете картати себе в разі навіть невеликих негараздів.

Витирайте зі столу слід м'якою ганчірочкою, так робили і наші предки. Використовуйте кухонні губки, вони полегшують життя сучасних домогосподарок.

Ну а якщо всі прикмети для вас — пережиток, використовуйте те, що зручніше саме для вас.

Затишку і спокою вам на кухні!