Який клас ламінату краще

У ламіната є кілька класів по зносостійкості. Вибір робиться в залежності від того, для обробки яких приміщень використовують матеріал. Лише у випадку врахування всіх факторів підлогове покриття буде довго радувати своїх господарів – як зовнішнім виглядом, так і технічними характеристиками.

Про основні критерії вибору ламінату

Варто розглянути кожен із значущих параметрів. Тоді вибір спрощується.

Виробник будівельного матеріалу

Чим крупніше компанія, тим вище якість виробів. Можна заплутатися в кількості пропозицій, доступних для сучасного ринку. Але є одне просте правило, що полегшує будь-який вибір. Продукцію можна ан 100% вважати якісною, якщо відомо, що компанія входить в асоціацію EPLF. Або на самій продукції, або у супровідній документації ця інформація повинна бути зазначена.

Увага! Компанія, яка працює на території Росії, найвідоміша «Tarkett».

Різні види дизайну ламінату

Найчастіше зустрічаються вироби, поверхня яких імітує паркет або інші різновиди підлог з натурального дерева. Західноєвропейські виробники спеціалізуються у цьому напрямку.

Тиснення ламінату теж буває різним, залежно від фантазії творців. Це рельєфний малюнок на зовнішньому шарі, що робить конструкцію кілька опуклою. Завдяки такому оформленню підлогове покриття дійсно нагадує натуральне дерево. Ламінат з тисненням відноситься до практичної продукції – спрощується прибирання, після неї на поверхні не залишається розлучень. Зараз з гладкою поверхнею випускають тільки найдешевші різновиди ламінату.

Фаскою для цього матеріалу називають спеціальну канавку, Вона має форму літери V, утворюється між дошками чи ламелями, розташованими поруч. Завдяки фасці виріб набуває вигляд як у натурального дерева. Цей елемент дозволяє сховати стики, коли виникає необхідність.

Зносостійкість: які бувають класи

При виборі класу важливо звертати увагу на те, в якому саме приміщенні буде знаходитися підлогове покриття.

Визначитися з класом зносостійкості вироби просто. Досить потерти по поверхні наждачним папером. Чим довше часу йде на те, щоб з'явилися хоч якісь сліди – тим вище клас.

У чому різниця між класами

Є кілька важливих моментів, які теж допоможуть з вибором.

 • 31 клас. Підходить для обробки підлоги в приміщеннях з невисокими показниками навантаження. Зазвичай це стосується робочих кабінетів, спальних кімнат.
 • Панелі 32 класу. Призначені для умов з підвищеним навантаженням. Їх можна ставити всередині віталень, дитячих кімнат.
 • 33 клас – для максимальної навантаження. В тому числі – для їдалень, кухонь.
 • 34 клас. Найміцніші і дорогі вироби. Технічні і експлуатаційні характеристики найвищі.

Характеристики 31 класу

Для довговічних інтенсивних навантажень подібні вироби не призначені з самого початку. Тому їх ставлять в приміщеннях, де прохідність залишається незначною. Тоді покриття здатне прослужити до 10 років і більше.

Ось лише деякі параметри, яким має відповідати такий матеріал:

 1. Водопоглинання в межах 18%.
 2. IC-1 – група опірності до ударів.
 3. 2500 – показник табер-тесту.
 4. AC-3 – позначення класу зносостійкості.
 5. Верхній шар 0,2 міліметра.
 6. Ламелі зі стандартною товщиною 6-8 міліметрів.

Поверхня дошки зберігає свої властивості навіть при впливі вологи у великих кількостях. Але такий ефект зберігається на нетривалий час. Торці і замкові з'єднання залишаються найбільш слабкими місцями в таких конструкціях. Вони найменше захищені від великих кількостей рідини. Чим швидше її виходить видалити з поверхні – тим краще. Інакше покриття почне спучуватися.

Позитивні сторони ламінату такі:

 • Простий монтаж.
 • Фактури і забарвлення в широкому виборі.
 • Стійкість до термічної обробки.
 • Опір агресивним речовинам, в тому числі – хімічно активним.
 • Низький рівень цін.

Увага! При ходьбі у взутті з твердою підошвою покриття видає характерні звуки, що подобається далеко не всім. З недоліків також відзначають відсутність додаткового захисту від вологи.

Якими особливостями має 32 клас

Серед звичайних споживачів такі виробів – одні з найпопулярніших. На частку цього класу припадає близько 2/3 всіх продажів. Матеріал відноситься до середнього цінового діапазону, і призначений для кімнат з середньою прохідністю. У цьому випадку стандартний термін служби доходить до 15 років.

Ось список основних параметрів, яким має відповідати ламінат:

 1. До 18% водопоглинання.
 2. IC2 – рівень опірності до ударів.
 3. 4000 – результат табер-тесту.
 4. AC-4 – позначення класу зносостійкості.
 5. Від 0,2 до 0,4 мм – загальна товщина зовнішнього шару.
 6. Загальна товщина всієї дошки – 7-12 міліметрів.

Серед переваг окремо виділяють такі властивості:

 • Прийнятна ціна для покриття, здатного служити до 15 років і більше.
 • Підвищений рівень зносостійкості.
 • Товщина дошки в межах 12 мм. Міцність і звукоізоляція завдяки цьому підвищуються.
 • Величезний вибір варіанту оформлення для покриття. У більшої частини виробів – рельєфне покриття, що створює імітацію інших матеріалів, в тому числі – натурального походження.

Довідка! З недоліків ті ж гучні звуки, якщо ходити по поверхні взуття з досить жорсткою підошвою. І знову бракує захисту від впливу вологи.

Параметри 33 класу

Додаткову міцність і зносостійкість матеріал набуває завдяки спеціальним добавкам, використовуваних під час виробництва. У випадку з домашніми умовами такої ламінат краще постелити там, де прохідність завжди висока. І навіть при такій експлуатації термін служби покриття досягає 20 років. Якщо серйозні навантаження відсутні – то і цей показник збільшується до 20 років.

Вимоги до матеріалу пред'являються наступні:

 1. Стандартне водопоглинання на рівні 18%.
 2. IC-3 – рівень опірності по відношенню до ударів.
 3. 6500 по табер-тесту.
 4. AC-5 – клас зносостійкості.
 5. 0,4 міліметра – мінімум товщини верхнього шару.
 6. 8-12 мм – загальна товщина для всієї дошки.

До головних достоїнств відносять тривалий термін служби, разом з рельєфною поверхнею привабливого зовнішнього вигляду, високим ступенем стійкості до стирання. Але для приміщень, де завжди багато вологи, потрібно вибирати особливі різновиди ламінату, у яких вологопоглинання – хоча б на рівні 8%.

Як бути у випадку з класом 34

При виробництві ламінату цього класу часто застосовують технологію з позначенням HPL. Це означає, що використовують пресування, при збереженні високого тиску. Використання спеціальних просочень дозволяє домогтися високого рівня міцності біля основи. Різні просочення додають до різних шарів, щоб домогтися оптимального результату.

Для домашніх підлогових покриттів ламінат 34 класу використовують рідко. Матеріал більше актуальний для об'єктів, де постійно накопичується велика кількість людей. Зазвичай це магазини і аеропорти, навіть автосалони. Якщо ж використовувати такі конструкції в квартирі – про ремонт можна забути практично до кінця життя.

В даному випадку основні параметри і вимоги виглядають наступним чином:

 • Обсяг водопоглинання 8%.
 • IC-4 – параметр опірності ударів.
 • 6500 по табер-тесту.
 • AC-6 – клас зносостійкості.
 • 0,6 мм – товщина захисного шару.
 • 10-12 міліметрів – загальна товщина дошки.

Це водостійкі вироби, які підходять навіть для приміщень з високим рівнем вологості. Конструкція скріплення покращено, завдяки чому і замкові з'єднання стають більш надійними. Це полегшує проведення будь-яких робіт по укладанню. З недоліків відзначають хіба що високу ціну, але характеристики перекривають цей недолік.

Якщо заздалегідь вивчити інформацію про особливості кожного з класів – буде простіше вибрати матеріал. Спальня, кухня, передпокій – кожне приміщення має своїм призначенням і окремими характеристиками. Залежно від цього вибирають і матеріали для підлогових покриттів. Треба враховувати, що ламінат використовується протягом багатьох років. Тому важливо грамотно підійти до вибору не тільки по зовнішньому вигляду, але і іншим характеристикам.