Чому не можна залишати брудний посуд на ніч

Знову мити посуд! Ось адже привчили: втомилася — не втомилася, а посуд потрібно вимити в той же день, коли її забруднили. А чому, власне? Чому мама і бабуся твердили: не можна, щоб у будинку залишалася брудний посуд? Чому не можна вимити її вранці?

Виявляється, у такої заборони є кілька причин.

Традиції і прикмети

Начебто ми всі вважаємо себе сучасними людьми. Але і наше життя наповнене прикметами. І хоч зараз більшість містичних оповідок розвіяні наукою, деякі прикмети не втратили своєї актуальності. Чимало людей слідують їм і сьогодні. Ось що про брудний посуд знали в минулому наші предки.

Вони завжди дуже уважно ставилися до свого будинку. Посуд мили відразу після прийому їжі, а сміття виносили щодня. Дозволялося не виносити помийницю тільки в неділю, під час церковної служби, і по великих святах.

Довідка! У минулому вважалося, що бруд може розсердити домовика, а в залишках їжі оселяться злі духи.

Тому в ходу було чимало прикмет, які обіцяли проблеми, якщо в будинку залишалися брудні миски. Існувала думка, що посуд, яка була якийсь час брудною, стає зберігачем чорних сил. Позбутися від них значно складніше, ніж мити тарілки після їжі.

Прикмети про брудний посуд

  • Поївши із зараженої поганою енергетикою посуду, людина може захворіти. Причому наші предки були впевнені, що така хвороба буде смертельною.
  • Вважалося, що сім'я, яка не миє посуд після їжі, дуже нещаслива. Шлюб незабаром закінчиться скандальним розлученням. А подружжя більше не зможуть знайти в житті щастя. Найбільше страждають у таких союзах маленькі діти. Малюки чутливі до поганої кухонних енергетиці і часто ростуть болісними і плаксивими.
  • Якщо дівчина після чаювання не помила чашки, то про неї обов'язково пустять плітки кращі подруги. Це також може означати швидку сварку з коханим.
  • Немита каструля обіцяє дівчині і зовсім залишитися незаміжньою старою дівою.
  • Брудні прилади пророкують в майбутньому злу свекруху і п'яницю-чоловіка.
  • Коли дівчина регулярно нехтує цією прикметою, то в сімейному житті щастя їй не бачити.
  • Для заміжньої жінки немиті тарілки теж символізують сварку з чоловіком або навіть його зраду.
  • Брудний посуд притягує до дому поганих людей.
  • Вагітні жінки вдвічі повинні стежити за чистотою тарілок після вечері. Якщо вірити прикметам, жінка, зневажливо ставилася до миття посуду, буде народжувати в муках. У неї народиться болючий дитина.
  • Якщо чоловік залишає на столі брудну вилку, то незабаром його наздоженуть неприємності на роботі.

Важливо! Замочувати на ніч пригорілі каструлі і сковороди також категорично заборонялося. Саме ця начиння символізувала достаток і процвітання.

А якщо ставитися до них недбало, то господарі накличуть на себе великі фінансові проблеми.

Об'єктивні причини своєчасного миття посуду

Ну а якщо ви не вірите в прикмети? Не вірите — і не треба, а посуд все одно мийте, не залишаючи на ніч!

«Чистота — запорука здоров'я»

Саме такі гасла були популярні на плакатах про здоровий спосіб життя. І це дійсно так! Залишилася в раковині на ніч брудний посуд є джерелом розмноження і поширення бактерій. Особливо в жарку погоду, коли недоїдена їжа всього за кілька годин покривається цвіллю.

Не думайте, що можна залити начиння водою. У воді починаються процеси гниття, бродіння. Мікроорганізми виділяють продукти життєдіяльності і навіть токсини.

Важливо! Якщо після нічного замочування недостатньо ретельно вимити посуд, то на ній і навіть на стінках раковини залишаться небезпечні хімічні сполуки і мікроорганізми.

Мікроби можуть проникати в пухку структуру порцеляни або глини. Розмножуючись, вони затишно почуваються в відколах і тріщинах. У результаті дорослі і діти починають хворіти. Це можуть бути самі різні хвороби: розлади травлення, кишкові інфекції, блювання, запор, пронос, запальні захворювання шкіри і слизових.

У брудній кухні незатишно

Залишена немитий посуд виглядає не зовсім естетично. Вона вбиває відчуття затишку в кухні. Погодьтеся, вид тарілок, які з учорашнього вечора залишилися брудними, — не найкращий варіант для ранку. День хочеться починати з приємного, а не з вчорашніх чашок.

Тому доведеться мити! А якщо дуже набридло, є вихід. Посудомийні машини допомагають легко і просто вирішити проблему брудних тарілок. Але відкладати завантаження машини теж не можна!