Тепловентилятор своїми руками

Осінній і зимовий час, це холод і сльоту, а кожній людині хочеться тепла і затишку. Багато, для такої мети купують теплові пристрої, щоб у будинку було комфортно і приємно. Не кожен знає, що спорудити обогревающее пристосування можна самому, звичайно за умови, якщо руки виросли з правильного місця. Якщо ж людина некомпетентний у справі, як конструювання саморобних апаратів, то краще придбати його в торговому центрі.

Добрий господар завжди знайде матеріал для саморобного пристрою. Адже багато чоловіків люблять збирати різний непотріб з надією, що він стане в нагоді. Простота конструкції, дає можливість підібрати весь необхідний матеріал вдома, саме у таких господарських людей.

Конструктивне рішення системи нагріву простору

Будь-яка модель приладу обладнана головними елементами, це:

  • Вентилятор для поширення потоку повітря.
  • Нагрівальне пристосування у вигляді спіралі.
  • Корпус, де містяться всі елементи для обігріву.

Принцип роботи простий, з допомогою вентилятора нагріте повітря поширюється по всьому приміщенню, роблячи потрібну кімнатну температуру. Ще краще, встановити температурний режим, який дає певну температуру і чудово економить електроенергію.

В побутових цілях використовують прилади невеликих розмірів, їх можна встановити в будь-якому місці, головне, щоб було підключення до електромережі.

Важливо! Саморобний пристрій, можна обладнати захисним елементом від перегрівання апарату, це найкраща захист убезпечити себе від неприємностей, пов'язаних із загорянням або поломкою.

Спіраль приладу, повинна встановлюватися з усіма заходами обережності, так як будь-яка помилка призведе до незворотних процесів. Закріпити спіраль потрібно так, щоб вона не торкалась до корпусу і була добре бачимо покриття в місцях з'єднання. Підстава теплового вентилятора, роблять з різного матеріалу, лише б не проводив струм.

Які нагрівальні елементи, можна використовувати

В залежності від конфігурації і габаритів теплового пристрою, йде підбір обігрівального елемента. Для саморобних апаратів підходить:

  • Сталева хромова спіраль.
  • Різного виду тени.
  • Нагрівальний пристрій, виготовлений з кераміки.

Спіральна система, дає не дуже позитивний ефект. При нагріванні вона дає гарне тепло, але знижує вологість повітря, відповідно погано діє на здоров'я людини. Тривале використання небажане або необхідно часто провітрювати приміщення.

З приводу тена, цього не скажеш. Адже в металевій трубі, перебувати пісок, а його нагрівання відмінно зберігає тепло. Варіант з теном, це хороше рішення. Пристрій не потребує кисню і більш безпечний у використанні.

Керамічне нагрівальне засіб, дорожче і більш складні, але гранично безпечне. Нагрівання металу, набагато нижче, а ефективність досягається завдяки великому простору з'єднання повітря і нагрівача. Керамічний нагрівач, абсолютно безпечний, навіть обпектися практично неможливо.

Різновиди теплових вентиляторів

Саморобні теплові вентилятори, бувають абсолютно різних варіантів. Це залежить від мети їх використання.

Азбестовий нагрівач

Наприклад, конструкція з азбестової труби. Для створення нагрівального приладу підходить труба в діаметрі 15 сантиметрів і товщиною стін 10 сантиметрів. Корпус, може бути від підлоги метра і більше, але самий оптимальний варіант у 60 сантиметрів. Використовують трубу, для обмотування її спіраллю, після чого встановлюють її між двома опорами.

Теплова гармата

Іноді необхідно пристрій для обігрівання великої площі. У таких випадках, наші умільці можуть спорудити нагревающую систему, під назвою (Теплова гармата). Це найбільша модель. Обігрів великого простору, гарантовано.

Тепловентилятор — пристрій досить просте по своїй конструкції. Нагрівальний прилад неважливо водяній він чи ні, можна зробити самому, але обережно. Бо як безпека конструкції, це найголовніше правило, щоб прилад не привів людину до пожежі або різного роду травм.