Матеріал контактних лінз

Виправлення зору за допомогою контактних лінз являє собою не операційний метод і дозволяє скорегувати астигматизм, міопію і гиперметропию.

Контактні лінзи володіють меншими розмірами, тому вони більш зручні в носінні і володіють рядом переваг, наприклад, вони менше за розміром і забезпечують периферичний зір. Лінзи більш зручні при активному способі життя або несприятливих умовах праці.

На сьогоднішній день всі представлені на ринку контактні лінзи поділяються на дві великі групи склад контактних лінз: жорсткі і м'які. Ряд властивостей і характеристик відрізняються один від одного в залежності від матеріалів, з яких вони виготовлені.

Склад жорстких контактних лінз

Жорсткі лінзи можуть бути виконані з газопроникних і газонепроникних матеріалів.

Важливо! Більш сучасними є газопроникні лінзи, так як вони виготовляються з інноваційних матеріалів.

Матеріал для газопроникних контактних лінз

Основним матеріалів для їх виробництва є силікон, який відрізняється прекрасною повітропроникністю. Вони забезпечують максимально надходження кисню та інших важливих поживних речовин до поверхні рогівки очей. Однак лінза є чужорідним тілом, тому очей повинен звикнути до них.

Важливо! Будьте готові до сльозоточивості, почервоніння та іншим явищам, які можуть тривати від декількох годин до декількох днів.

Відмінність газопроникних твердих лінз полягає в меншому вмісті води, однак, це дозволяє їм зберегти необхідну форму і жорсткість.

Матеріал для контактних лінз газонепроникних

Основним матеріалом для виготовлення є органічне скло або полиметилметакриолат. Однак він не пропускає кисень в необхідній кількості. Тому більш сучасні газонепроникні лінзи виготовляються з силікону, який більш зручний порівняно з полиметилметакриолатом (ПММА). У зв'язку з цим ПММА сьогодні вже не призначаються лікарями.

Вміст води в жорстких контактних лінзах

Вміст води в складі лінз визначається шляхом визначення відношення ваги всієї лінзи і ваги самої води у відсотковому співвідношенні. Цей показник позначається як Dk. Чим вище вміст води в складі лінзи, тим вище їх чутливість до різних механічних впливів. Також ті лінзи, які мають великий Dk сприяють сухості очей, так як в процесі шкарпетки рідина поступово висихає, а відповідно змінюються і оптичні параметри.

Склад м'яких контактних лінз

М'які лінзи можуть бути виконані з гідрогелю і силікон-гідрогелю, в обох з них використовується гідрогель.

Матеріал для силікон-гідрогелевих лінз

Основними матеріалами для виробництва силікон-гідрогелевих лінз є силікон і гідрогель. Силікон відрізняється гідрофобністю, що значить, у змісті лінзи вже є вода.

Плюси матеріал силікон-гідрогелевих лінз:

  • високий рівень повітропроникності і можливість пролонгованої шкарпетки, тобто без зняття на ніч і відчуття нестачі кисню.

До мінусів силікон-гідрогелевих лінз відноситься:

  • індивідуальна непереносимість, деякі пацієнти не можуть використовувати такі лінзи;
  • наявність періоду для звикання до лінзи;
  • відносно висока вартість.

Матеріал для гідрогелевих лінз

Вперше про гидрогелевом матеріалі стало відомо в шістдесятих роках минулого століття.

Плюси:

  • основною якістю даних матеріалів є гідрофільність, тобто вони притягують воду. Вони відмінно переносять кисень до рогівці очі, так як більше ніж на 35% складаються з води;
  • до переваг можна віднести легкий підбір і відсутність звикання, а також відносно невисока ціна.

Мінуси:

  • до недоліків, можливість носити тільки вдень і низький показник газопропускания.

Вміст води в м'яких контактних лінзах

За вмістом води м'які контактні лінзи діляться на три типи:

  • з високим вмістом вологи – більше 60%;
  • з середнім вмістом вологи – близько 50-60%;
  • з низьким вмістом вологи – менше 40%.

Важливо! Чим вище відсоток вмісту води, тим зручніше лінзи в шкарпетці, отже, тим комфортніше вони в носінні.

З якого матеріалу вибрати контактні лінзи?

Певної відповіді на це питання немає. Все залежить від індивідуальних особливостей організму, переносимості, захворювання і так далі. Тому, щоб правильно підібрати лінзи, які забезпечать максимальний рівень комфорту саме для вас, необхідно звернутися до фахівця і проконсультуватися з ним.

Найчастіше сьогодні фахівці призначають силікон-гідрогелеві лінзи, так як вони поєднують в собі достатній рівень вологовмісту, повітропроникність, необхідний модель пружності, комфортне носіння та відмінні оптичні показники. Однак важливо враховувати і особисті уподобання споживача, на його побажання, переносимість.