Як правильно зберігати контактні лінзи

Контактні лінзи дозволяють вирішити багато проблем, пов'язані з поганим зором. Вони дозволяють відчути себе комфортно і звільнитися від окулярів. Потрібно розуміти, що контактні лінзи мають прямий контакт з оком, а значить, що недбале поводження з лінзами може викликати серйозні проблеми зі зором, сприяючи його подальшому погіршенню. Тому необхідно вміти правильно доглядати за лінзами і знати, де їх зберігати.

Інструкція зберігання

  • Зберігаються лінзи в контейнері, який являє собою дві круглих ємності, сполучених разом. Кожну з ємностей слід заповнити дезінфікуючим розчином для того, щоб запобігти розмноження небезпечних бактерій. Розчин слід міняти раз в кілька днів. У будь-якого контейнера для зберігання лінз є термін придатності. Важливо своєчасно змінювати ємність раз на 6-9 місяців, а іноді й частіше.
  • Тепер, коли ми розібралися з тим, де зберігати лінзи, давайте розберемося як за ними доглядати. Очищати лінзу від різних забруднень варто ЛИШЕ розчинами, які пройшли перевірку. Купувати їх слід в аптеці. Зазвичай, при купівлі лінз ви зможете придбати розчин для їх очищення. Використання посередніх розчинів може зіпсувати не тільки лінзи, але і ваш зір.
  • Тепер перейдемо до практики: для очищення лінзи зніміть її і покладіть її на розкриту долоню. Налийте трохи розчину на лінзу і під неї. Тепер акуратно протріть лінзу вказівним пальцем. Після цього покладіть лінзу в контейнер, попередньо змінивши в ньому розчин, якщо потрібно.

Увага! Ні в якому разі не зберігайте контактні лінзи в звичайній воді з-під крана! Це ідеальне середовище для розмноження бактерій.

Температура зберігання

При якій температурі краще зберігати контактні лінзи?

Дуже важливо зберігати лінзи при кімнатній температурі. Слід уникати контакту лінз і прямих сонячних променів, особливо влітку. Таким чином, ідеальна температура для зберігання лінз – це 15-35 градусів.

Лінзи і холодильник

Після прочитаного тут може виникнути цілком розумне питання: «А не зберігати лінзи в холодильнику, адже холодна середа заважає поширенню бактерій?». Ні, не варто. Користі від цього немає, головне слід дотримуватися правил зберігання лінз, про які ви читали раніше. У деяких випадках холодильник може навіть зіпсувати лінзи, через кристалізації води в них.

Використання контактних лінз

Звичайно, контактні лінзи дозволяють побачити світ у новому світлі, але, на жаль, використовувати їх можна не скрізь.

Лінзи і купання

Воду і лінзи точно не можна назвати друзями. Варто уникати попадання води на лінзи. Хоч чиста вода і не може сильно нашкодити лінзам, але вона може запросто їх змити. У басейн з лінзами ходити можна, але не рекомендується. Вода в басейнах обробляється різними дезинфікуючими засобами і хлором, які можуть нашкодити лінзам.

Все ж купання в басейні менше шкодить лінзам, ніж купання в морі або в різних прісних водоймах.

Річки і особливо озера – це цитадель для бактерій, здатних завдати шкоди лінзі і вашому зору. Купатися в річках і озерах не можна – можна «заробити» серйозні захворювання, наприклад, кільцевої інфільтрат.

У морі купатися в лінзах також не рекомендується: солона вода може завдати шкоди лінзам. Небезпеку можна знизити, якщо використовувати плавальні окуляри, які будуть щільно прилягати до очей, не пропускаючи воду.

Зверніть увагу. При купаннях в басейнах більше підійдуть одноразові лінзи. При використанні звичайних лінз існує небезпека їх пошкодження.

Лінзи в лазні

У лазні завжди підтримується висока температура навколишнього середовища. Як нам вже відомо, лінза містить в собі велику кількість води. В бані вона просто випарується. Це призведе до втрати властивостей лінзи і зробить її непридатною для подальшого використання. Отже, митися в лазні в лінзах не можна. Трапляється, що люди забувають про шкоду, яку може лазня заподіяти лінзам. Є спосіб спробувати врятувати їх: потрібно занурити лінзи в знезаражувальний розчин, і почекати кілька годин. Якщо лінза вбере рідину, то її вийшло врятувати, але якщо при подальшому використанні лінзи відчувається печіння і дискомфорт, то вона зіпсована і її подальше використання заборонено.

Лінзи на морозі

У морози, коли температура опускається до — 20 градусів, лінзи використовувати можна. Шкоди їм нема, адже вони постійно зігріваються від ока, температура якого завжди висока, близько 35 градусів. Серйозні зміни в структурі лінзи можуть початися тільки при серйозних морозів, коли температура падає на позначку — 50 за Цельсієм. Але з такими температурами можна зустрітися тільки на Крайній Півночі, де температура опускається до — 60. Отже, носити лінзи в мороз можна, головне, щоб самі лінзи були надіті і не охолоджувалися.

Висновок

Лінзи — це чудовий винахід людства – вони дозволяють виглядати стильно, красиво і забути про окулярах. Просто потрібно дотримуватися простих правил, які збережуть як ваші лінзи, так і зір.