Де можна смажити шашлики зі своїм мангалом

Шашлики є одним з найулюбленіших страв росіян. Їх смажать як взимку, так і влітку. І якщо для власників приватних будинків і садових ділянок приготування смаженого м'яса не викликає проблем, то у іншої частини громадян це викликає певні складності.

Напередодні літнього сезону питання про те, де можна смажити шашлики зі своїм мангалом, стає особливо актуальним. Щоб не виникло проблем, необхідно заздалегідь дізнатися, де дозволено приготування шашлику.

Де дозволяється смажити шашлики

На законодавчому рівні питання про розведення відкритого вогню регулюється «Правилами протипожежного режиму в Російській Федерації». В них зазначені всі ділянки, де допускається розводити відкритий вогонь:

 1. На особистому садовій ділянці. На законодавчому рівні ніде не зазначено, що розводити вогонь на власній земельній ділянці заборонено. Але перед тим, як приступати до приготування шашлику, необхідно упевнитися в тому, що на території, де знаходиться садовий ділянку, не введено особливий режим. Протипожежний режим вводять при загрозі виникнення і поширення вогню, наприклад, в період лісових пожеж.
 2. На спеціальних майданчиках. У багатьох парках організовані спеціальні майданчики, на яких дозволено розводити відкритий вогонь. Зазвичай вони позначаються відповідними знаками або табличками «Установка мангала дозволена».
 3. На земельній ділянці громадського користування. За умови, що мається спеціальний майданчик, де дозволено встановлювати мангал.
 4. В придорожній зоні. Це можуть бути ділянки вздовж автодоріг і залізничних шляхів.

В яких місцях заборонено розводити вогонь

Місця, де заборонено розводити відкритий вогонь, прописані у федеральному нормативному акті — «Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки». На регіональному рівні він доповнюється актом від 1994 року «Про протипожежну безпеку». Саме в регіональному нормативі прописані всі конкретні норми пожежної безпеки. Відповідно до законодавчих актів, заборонено розводити вогонь в таких місцях:

 1. В лісах і парках. В лісопарковій смузі заборонено розводити відкритий вогонь, встановлювати мангал в період з весни до осені поза спеціально призначених для цього місць.
 2. В полі.
 3. На житлової території. Вогонь не можна розводити на дахах, балконах, у дворах житлових будинків, в гаражних масивах. Іншими словами, в межах міста заборонено розводити вогонь скрізь, крім спеціально відведених для цього місць.

У пункті 8 «Правил протипожежної безпеки» додатково прописані такі місця, в яких не можна встановлювати мангал і смажити м'ясо на вугіллі:

 • лісосмуга молодого хвойного лісу;
 • торфовища, гарі, місця пошкодженого переліска;
 • ділянки та інші ділянки вирубки дерев;
 • заповідники;
 • майданчики з сухим трав'яним покриттям.

Важливо! На законодавчому рівні немає точної вказівки щодо місць, де можна, а де не можна смажити шашлики. Поняття «мангал» також відсутня. Існують лише вказівки щодо місць розведення відкритого вогню.

Відповідальність за порушення заборони

Порушення правил протипожежної безпеки караються штрафними санкціями. Кожне з них прописано в статті 8.32 Кпап. Для фізичних осіб сума штрафу становить 1500-3000 рублів, для юридичних осіб − від 50 000 до 200 000 рублів.

Крім того, якщо порушення було допущено під час дії протипожежного режиму, сума стягнення збільшується і становить:

 • для фізичних осіб − від 4000 до 5000 р.;
 • для юридичних осіб − від 300 000 до 500 000 грн.;
 • посадові особи заплатять від 20 000 до 40 000 грн.

Штраф за розведення вогню у житлових зонах поза спеціальних майданчиків становить:

 • для фізичних осіб − від 2000 до 3000 н. (замість штрафу може бути винесено попередження);
 • для юридичних осіб − 150 000-300 000 грн.;
 • посадових осіб − 6000-15000 р.

Перш ніж вирушати на природу, необхідно ознайомитися з інформацією про те, де дозволено смажити м'ясо на відкритому вогні. Це дозволить уникнути штрафів і повною мірою насолодитися відпочинком на свіжому повітрі.