Що поставити на комод

Ще не так давно комод був застарілим елементом інтер'єру. Сьогодні цей предмет меблів повертається в моду, а дизайн його може бути будь-яким: від сучасного стилю до провансу. Для його виготовлення використовуються різні матеріали. Цей предмет інтер'єру абсолютно доречний для будь-якої кімнати в будинку і може стати головною її окрасою. Підкреслити стильову спрямованість допоможуть правильно обрані для його декорування і поставлені зверху деталі.

Роль комода в сучасному інтер'єрі

З плином часу комод придбав універсальність, впровадження нових дизайнерських ідей зіграло в цьому важливу роль:

 • привносилися зміни у зовнішній вигляд класичних моделей, розширювалася їх функціональність;
 • винаходилися нові елементи декору;
 • стало модним використовувати його не тільки для спальні, але і для інших кімнат.

При дотриманні стильової спрямованості комод може прикрасити будь-який інтер'єр. Сумісний цей предмет меблів з абсолютно різними дизайнерськими напрямками — від бидермейера і конструктивізму до contemporary art і лаунж-стилю. При всій своїй місткості він займає зовсім небагато місця, тому підійде навіть для малогабаритних квартир.

ДОВІДКА! Неважливо чи буде комод так званим дітищем сучасного дизайнера або ж дістанеться власникові квартири у спадок від бабусі. Головне, щоб він не виглядав чужорідним предметом в кімнаті, а гармонійно вписувався в її інтер'єр.

Яким має бути комод

Безсумнівно, цей предмет меблів для спальні або іншої кімнати повинен бути виготовлений з безпечних матеріалів. Найбільш популярними вважаються ДСП — матеріал використовують для корпусу і МДФ — застосовується для обробки фасадної частини. У більш дорогих примірниках використовується дерево. Зустрічаються варіанти з скла, пластику та металу, а також комбіновані. Крім цього при виборі будь-якого предмета меблів потрібно:

 • щоб він гармоніював з спрямованістю інтер'єру;
 • відповідав призначенню приміщення.

Важлива і функціональність меблів. Якщо брати за основу цей принцип, то комод буває:

 • класичним — тільки з висувними ящиками;
 • з нішами — коли є полиці, як закриті, так і відкриті;
 • комбінований — екземпляри, де поряд з ящиками сусідять так звані розпашні фасади;
 • з надбудовами.

ДОВІДКА! Комод не менш функціональний ніж його більш габаритний побратим — шафа. При цьому він не настільки захаращує простір. Наявність ящиків дозволяє повністю використовувати внутрішній простір, а стільниця дає можливість розмістити безліч різноманітних аксесуарів.

Що поставити на комод — варіанти декору

Яким би не був стиль інтер'єру, якщо в ньому розташовуються тільки предмети меблів він виглядає незавершеним і бездушним. Додатковий декор використовується для краси і створює особливу ауру. Для прикраси стільниці комода можна використовувати самі різноманітні аксесуари. Ось кілька порад декорування:

 • при прикрасі комода, вдало виглядає змішання форм і текстур;
 • на стільниці можна розташувати кольорові коробочки, шкатулки або стопки книг;
 • на будь-якому такому предметі меблів чудово виглядають квіти у вазах або горщиках;
 • вишуканим елементом декору стільниці вважається свічник;
 • не тільки, але і над комодом, можна розташовувати картини або рамки з фотографіями — не варто залишати стіну порожній.

ДОВІДКА! Практичною і вдалою ідеєю в плані естетики буде повісити над комодом дзеркало. Причому цей аксесуар не повинен бути занадто великим або занадто маленьким.

Щоб не було обрано для декору цього предмета інтер'єру — ваза, свічник або щось інше, їх розмір повинен доходити як мінімум до половини дзеркала. Вище — краще. Принцип динамічного інтер'єру — високі і низькі елементи декору повинні сильно відрізнятися по висоті. Не варто перевантажувати стільницю аксесуарами. Ще одна порада — елементи декору створені своїми руками додадуть ексклюзивність інтер'єру.