Комод своїми руками

Комод – один із зручних і практичних предметів меблів. У ньому можна зберігати як речі, так і аксесуари. Залежить від того, де він розташований. Деколи буває складно підібрати для себе готовий варіант меблів. Створити її реально своїми руками, враховуючи потреби за розміром і довжині ящиків.

Як зробити комод з дерева своїми руками

Найбільш поширена меблі з дерева. Але використання та обробка якісної деревини обходиться дорого. Щоб створити комод самостійно потрібно чітко слідувати плану його створення.

 • Початковим і важливим етапом є створення креслення. Робота проводиться строго у відповідності з ним. Це необхідно для того, щоб всі елементи зійшлися в одне ціле.
 • Наступним етапом проводиться закупівля необхідних матеріалів та підготовка інструментів для роботи. Матеріали і фурнітура отримуються виходячи з розрахунку, зробленого в кресленні.
 • Після того як все необхідне для роботи є в наявності можна почати підготовку деталей. Всі дошки обрізаються за розміром і просвердлюються отвори для з'єднання їх між собою.

Складання та декорування, завершальні етапи роботи, при якісному виконанні яких вийде відмінний комод.

Які будуть потрібні інструменти

Для створення шафи своїми руками потрібно стандартний набір інструментів, який є в багатьох будинках. Інструменти краще використовувати хороші. Це забезпечить комфорт при складанні, її якість і можливість отримати задоволення від роботи.

 • Обов'язково для складання наявність шуруповерта і набір різних біт для нього, в тому числі біти-шестикутника. Перед використанням слід повністю зарядити його акумулятор, щоб уникнути уповільнення робочого процесу.
 • Свердла по дереву. Зазвичай при роботі з корпусними меблями рекомендований діаметр свердла 5 і 7мм.
 • Бажано наявність пилососа.
 • Будівельна кутова лінійка.
 • Праска / будівельний фен.
 • Рулетка.
 • Олівець.
 • Дрібнозерниста наждачний папір, сухе рушник, затуплений ніж.
 • Матеріал для комода.
 • Роликові напрямні.
 • Необхідна фурнітура (направляючі, ніжки, ручки).
 • Конфірмати, цвяхи, саморізи.
 • Двосторонній скотч.
 • Кромка для обробки обпиляних країв.

Меблеві складові

Існує ряд основних деталей, які зустрінуться скрізь.

 • Спочатку, будь-комод має стінки, якими є стільниця, бічні стійки, задня частина. Передня стінка відсутня, це лицьова сторона комода, на її місці встановлюються ящики.
 • Ящики складаються з передньої частини, задньої і бічних стінок, дна. Закріплюються на фурнітурі у вигляді напрямних, і на фініші до них кріпляться ручки.
 • Комод, як і будь-який інший предмет корпусних меблів, має стяжную рейку і фасад.
 • Додаткової фурнітурою послужать ніжки, їх використання необов'язково.

Як визначити розміри

Найпростішим способом стане створення проекту комода через комп'ютерну програму меблевого проектування, яка повністю прорахує кількість необхідних для складання елементів, їх розміри і складе комп'ютерну 3Д модель. На ній можна побачити майбутній комод. Зручно, але для цього необхідні навички володіння персональним комп'ютером і програмами «AutoCad», «Kompac 3D».

Без використання сучасних комп'ютерних технологій можна обійтися, склавши креслення і розрахувавши розміри елементів шафи самостійно. Для цього потрібно чітко уявити в голові майбутній комод. Запастися креслярськими приладдями та приступити до справи. Відштовхуватися потрібно від загальних вимог висоти, ширини і довжини. Інші деталі за розміром будуть багато в чому відповідати. Шляхом нескладних обчислень і складання креслення, на якому необхідно все порахувати, труднощів з розмірами не виникне.

Як підібрати меблевий матеріал

Дерево. В якості матеріалу для виготовлення підходить натуральна деревина. Довговічний матеріал, безпечний для навколишнього середовища. Її якість не порівняти з іншими матеріалами. Матеріал є якісним, ціни відповідно не будуть дешевими. Також варіації цін залежать від породи дерева.

Матеріал важкий і стійкий. Неймовірно ароматний. Заходячи в кімнату, де меблі виконана з натурального дерева, відчувається легкий, ненагружающий повітря.

Меблі з натурального дерева потребує фінішних декоративних операціях.

ДСП. Якщо досвід створення меблів своїми руками перший, можна вибрати недорогий варіант, щоб уникнути псування деталей в силу недосвідченості. Без досвіду можна криво напиляти дошки, зробити невірні виміри. Тоді доведеться купувати нові деталі. Це втрата часу та матеріальні витрати. Для першого досвіду підійде деревне композит. ДСП — пресована деревна стружка. Дешевий, практичний матеріал, з якого виготовляється меблі економ-класу.

Креслення комода з дерева своїми руками

Конструкція потребує правильних розрахунках, щоб меблі вийшла якісною, повністю задовольняла вимоги.

Для створення креслення потрібно міліметровий папір, лінійка, олівець. Тут слід згадати уроки креслення, і включити уяву.

 1. Продумавши дизайн комода, змалювати його загальну форму і вид. Визначити бажані розміри. Потрібно врахувати товщину дощок і розміри складових, щоб при складанні елементи зійшлися.
 2. Креслення являють собою схематичне зображення меблів в декількох видах. На ньому можна прочитати розміри, розрахувати деталювання.
 3. Обов'язково врахувати ті факти, що комод має бути стійким, мати жорсткість, не хитатися.
 4. Спланувати висувні ящики, розмір, розмітити їх на кресленні місця напрямних роликів, довжину ящиків, розмір кришки ящиків.
 5. Напрямні повинні займати строго своє місце знизу ящика, прикручені відповідно на бічній стінці.

УВАГА: зазор між стінками ящиків і каркасом не менше 3 мм.

Для новачка в проектуванні меблів оптимальним варіантом стане використання готового креслення. У готовому варіанті вже все прораховано. Головне, використовувати матеріали тих же розмірів, товщини.

Робимо комод для косметики своїми руками: покрокове керівництво

Комод стане придатною мілиною для зберігання косметичних приладдя. Не займає багато місця, в той же час він ємний. Частіше розмір не перевищує 120 см завширшки. У довжину та у висоту не більше 1 метра.

 1. Обпилювання дощок виконується лобзиком. Вручну не напиляти рівне, особливо при відсутності досвіду.
 2. Після заготівлі всіх необхідних елементів і фурнітури можна приступити до складання. Спочатку збирається каркас виробу. Між собою збираються за допомогою саморізів.
 3. Тепер прикрутити балки. Важливо встановити їх один навпроти одного під прямим кутом.
 4. Тепер встановлюються ящики. Закріпити напрямні на стінках.
 5. Далі з заготовлених елементів збираються ящики, встановлюються на них ролики направляючих. Після цього ящики вставляються в напрямні. Вони повинні їздити легко, плавно. Між кришками ящиків не повинно бути широких зазорів.
 6. Якщо все зійшлося, отже, розрахунки вірні. Тепер можна встановити стільницю на комод і встановити його в потрібному місці. Косметичний комод добре розташувати біля дзеркала.

Кращий матеріал для виготовлення

Меблевий матеріал в першу чергу відповідає за її якість. З хорошим матеріалом працювати завжди складно, але той, хто хоче в своєму житлі чисте повітря і якісну меблі, безсумнівно, піде на подолання труднощів.

Немає меблевого матеріалу краще, ніж натуральне дерево. Є більш зручні, практичні матеріали, але якісніше немає.

Деревина існує м'якого і твердого типу. Тверді сорти: горіх, вишня, бук, горіх. Такий матеріал дорогий і важкий. При цьому є найдорожчим і довговічним.

М'які сорти: липа, сосна, модрина, вільха, ялина. М'які і легкі матеріали. Дерево є безпечним матеріалом для дому. Саме цей матеріал є найкращим.

Деталі для зборки

Комод складається з декількох деталей:

 • стільниця 1 шт.;
 • бічні стійки 2 шт.;
 • дно 1 шт.;
 • стяжна рейка 1 шт.;
 • фасад комода;
 • задня стінка;
 • задні стінки ящиків;
 • передні частини ящиків;
 • дно ящиків.

Схема складання комода для косметики

Збірка відбувається по наступній інструкції.

 1. Нарізати дошки у відповідності з необхідними розмірами. Для цього використовувати електричний лобзик. Можна замовити готові дошки потрібного розміру в будівельному магазині. Це значно спрощує роботу.
 2. Відкриті торці дощок обробити кромкою. Кромка прикладається на потрібну ділянку. Через ганчірку проглаживается праскою, нагрітим до середньої температури.
 3. Проводиться розмітка. Відзначаються місця для конфірматів. Відмірявши на обох з'єднуваних деталях точки на однаковій відстані. Точки просвердлити свердлом по дереву. Його діаметр повинен бути трохи менше конфірмата. Необхідно це для того, щоб з'єднання було щільним, не розвалювалася.
 4. Перед складанням корпусу відзначити місця кріплення направляючих. Розмітка починається знизу внутрішньої частини, відступивши 30 мм від дна. Інші осі відзначаються з розрахунку: Висота фасаду скриньки +3 мм — 25 мм. Ця точка є серединою кріплення напрямної. У разі якщо висота всіх ящиків однакова, отримане відстань рівну між усіма.
 5. З'єднання деталей корпусу. Вкрутити в заготовлені отвори конфірмати. Зручно почати з'єднувати дно з бічними стійками, поступово рухаючись вгору.
 6. Прибити задню частину комода цвяхами. Перед цим етапом перевірити, що всі прямі кути корпусу.
 7. Зібрати між собою стінки ящиків і дно.
 8. Кріплення напрямних по відмічених точках всередині ящика і відповідно на ящики. Вставити в корпус.
 9. Прикрутити стільницю.
 10. Кріплення фасаду ящиків. Спочатку прикріпити їх на клейку стрічку. Якщо вони розташувалися рівне, прикрутити їх.
 11. Кріплення фурнітури. До цього етапу належать ручки і декоративні елементи.

Косметичний комод готовий до використання. Зібрати його своїми руками не тільки вигідно, але й захоплююче.