Комод з картону своїми руками

Комод може бути не тільки з дерева, але і навіть з картону. Але, варто зазначити, що самостійне виготовлення меблів з даного матеріалу повинно бути у відповідності з усіма правилами. Це пояснюється тим, що картон не настільки міцний, як дерево.

Як зробити комод

Варіантів здійснення досить багато. Можна просто взяти картонну папір, вирізати з нього стінки і полиці, зробити ящики і все склеїти. А можна взяти вже готову коробку (наприклад, від холодильника) і поставити в неї ящики поменше (така конструкція буде достатньо міцна, оскільки стінки картону товщі).

Щоб надати гарний зовнішній вигляд матеріалу, його можна обклеїти кольоровим папером, шпалерами або картинками. При гарній зовнішньої обробки такої меблів, гості не зможуть повірити, що комод дійсно зроблений з паперу.

Який повинен бути картон

Для створення меблів існує ряд вимог до матеріалу. Вони наступні:

 1. Матеріал не повинен бути вологим. Якщо на нього потрапила вода, його необхідно висушити перед початком роботи.
 2. Необхідно, щоб картонна папір була екологічно чистою. Якщо на ній з'являється цвіль або грибок, то матеріал заборонено використовувати, оскільки він може заподіяти шкоду здоров'ю. До того ж такий матеріал не буде міцним, і через деякий час конструкція зламається.

Важливо! Якщо картон якісний і міцний, але в нього поганий зовнішній вигляд, це завжди можна виправити за допомогою паперу.

Плюси і мінуси такого матеріалу

У картону є наступні плюси:

 1. Міцність. Якщо матеріал якісний, а робота була зроблена на хорошому рівні, комод зможе витримати великі навантаження.
 2. Доступність. Такий матеріал коштує дуже дешево. Але можна зробити все без не витрачаючи грошей, якщо в будинку є великий запас непотрібного картону.
 3. Екологічність. Картон – чистий матеріал, який не забруднює навколишнє середовище і не заподіює шкоди здоров'ю.
 4. Форма. Завдяки гнучкості, можна робити конструкції будь-якого виду.

Такий матеріал здатний задовольнити будь-які фантазії, і над ним можна експериментувати.

Мінуси наступні:

 1. Як матеріал, він не зможе прослужити дуже довго. Строк експлуатації не більше 10 років.
 2. Псується при попаданні води. Тому з нього не вийде поставити в приміщення з високою вологістю (у ванній).

Які інструменти потрібні

Все залежить від того, який саме комод необхідний, знадобляться:

 1. Картон. Існує одношаровий, двошаровий і тришаровий. Останній найбільш міцний, і підходить для зберігання важких речей. Як правило, картон купують у вигляді ящиків, всередині яких щось упаковують. Його можна придбати в магазині побутової техніки, або інших речей для дому.
 2. Клейовий пістолет. Його можна замінити звичайним клеєм. Але все ж пістолет зручніше у використанні, особливо якщо ви постійно робите меблів з картону. Якщо ви зупинилися на пістолеті, необхідно заздалегідь купити кілька паличок з клеєм, щоб перезаряджати пістолет.
 3. Папір крафт. Допоможе збирати деталі з картону, і згладити краї. Також крафт може бути використаний для декорації.
 4. Ножиці.
 5. Різак. Необхідно заздалегідь придбати додаткові леза, оскільки вони швидко затупляются при контакті з таким матеріалом.
 6. Правило. Необхідно, щоб вирізати деталі по лініях.
 7. Звичайний папір. Потрібна, щоб видаляти нерівні поверхні.
 8. Губка.
 9. Наждачка. Щоб згладити кути матеріалу.
 10. Будівельна стрічка.
 11. Акрилова фарба (щоб покривати картон). Не можна використовувати емалеву, оскільки вона зіпсує матеріал.
 12. Лак для покриття.
 13. Скотч для заклеювання країв.

Увага! Список перерахованих вище матеріалів не остаточний. В індивідуальному випадку можуть знадобитися додаткові матеріали (столярний клей, або дошка для роботи з картоном). Також для створення найпростішого комода не всі матеріали, перелічені вище, будуть використані.

Процес створення комода

Якщо немає досвіду в створенні меблів з картону, рекомендується зробити просту модель своїми руками. Підійде класична модель – квадрат з кількома ящиками.

Покрокова інструкція:

 1. Створіть на папері ескіз. Розміри встановлюйте в залежності від місця, де буде стояти конструкція. Необхідно заздалегідь визначити розмір і кількість заготовок.
 2. Потрібно вирізати заготовки стін комода. Вони повинні бути товстими, оскільки це основа всієї конструкції. Склейте їх. Поверхні з'єднуються клеєм момент. Щоб конструкція добре зчепилася, помістіть її під вантаж на пару годин.
 3. Наклеюйте деталі, залишаючи проміжки, де будуть встановлені полиці. Необхідно, щоб розмір паза відповідав висоті полиці.
 4. Зберіть основу і можна вставляти полиці.
 5. Необхідно обклеїти краю скотчем, щоб зберегти міцність конструкції.
 6. Тепер можна робити ящики, якщо розміри дозволять, можна використовувати вже готові ящики з-під побутових речей або взуття. Якщо готових ящиків немає, потрібно робити все так само, як і з основою – вирізати їх згідно ескізу і склеїти.
 7. Перед тим як вставляти ящики, основу потрібно добре висушити, і дати їй постояти. Тепер можна вставляти ящики. Щоб зробити комод красивіше, його можна покрити кольоровим папером або різними картинками.
 8. В кінці роботи, комод слід покрити лаком, щоб захистити його від зовнішніх пошкоджень.
 9. Конструкція готова. Можна її використовувати.

Створити комод з картонного паперу досить просто. Найголовніше зробити правильну розмітку і ескізи, адже найбільше помилок допускається саме на цьому кроці.