Чому витяжку та газову колонку не можна включати одночасно

Природний газ у квартирі або приватному будинку є звичною частиною комунікацій, якими людина користується вже не один десяток років. Користування таким ресурсом вимагає підвищеної уваги в процесі експлуатації приладів. Крім властивостей займання, до яких застосовуються заходи безпеки, важливо не забувати про продуктах згоряння, що утворюються при роботі газового обладнання.

Правильність видалення відпрацьованих речовин впливає на якість повітря в житловому приміщенні. А відповідно, — і тривалість життя мешканців квартири.

Статистика останніх років підтверджує велика кількість нещасних випадків, пов'язаних з порушенням Правил користування газових приладів.

Норми і правила поєднання газових колонок і кухонних витяжок

Обладнання, призначене для підігріву води, працює без примусового відведення продуктів згоряння. Вони видаляються із зони горіння за допомогою природної тяги, яку щорічно повинні перевіряти працівники комунальних служб. Ця процедура відома власникам колонок.

ВАЖЛИВО! Нехтувати такою перевіркою означає піддавати життя небезпеці.

На підставі вимог по установці газових водонагрівачів, для них обладнають окремий вентиляційний канал, який не можна об'єднувати з кухонним. Це пов'язано з тим, що продукти згоряння зможуть потрапити в житлову кімнату. При відсутності такого димоходу, установка колонки в приміщенні заборонено «Правилами користування газом у побуті».

ДОВІДКА! В радянські часи будинки проектувалися зі спеціальним каналом для газових колонок!

Саме тому дуже важко і навіть практично неможливо отримати офіційний дозвіл на встановлення такого обладнання в будинках, обладнаних централізованою подачею гарячої води.

Щоб уникнути попадання продуктів згорання в житлове приміщення, Правилами передбачена установка кухонної витяжки та приєднання її до одного вентиляційного каналу. А водонагрівача — до іншого. Поєднання цих трубопроводів категорично заборонено!

Навіть якщо технічно продумати і прорахувати можливість переміщення відпрацьованих газів строго по напрямку до повітропроводу вентиляційної витяжки, то обчислити ймовірність подальшого руху повітряних мас по каналу неможливо. Таким чином, виникає ймовірність попадання шкідливих речовин до сусідів.

ВАЖЛИВО! Не можна підключати ні колонку до витяжки, ні витяжку — до колонки. Це необхідно зрозуміти не тому, що вимагають Правила, а в зв'язку з небезпекою такого приєднання для життя.

При виявленні суміщеного підключення витяжки і колонки повідомляють про порушення у відповідні комунальні служби!

Правила перевірки тяги

У відповідності з інструкцією по експлуатації газових нагрівальних приладів, перевіряти тягу вентиляційної труби необхідно перед кожним включенням. Насправді, користувачі колонок забувають про цю вимогу в перший же день після підключення обладнання. А це питання є дуже важливим при видаленні продуктів згоряння. Хоча б раз у кілька днів тягу слід перевірити.

ВАЖЛИВО! При наявності газового нагрівача в квартирі, не рекомендують щільно закривати вікна, навіть взимку. Відкриті кватирки забезпечать приплив повітря, необхідний для створення нормального повітрообміну!

Чому колонку не можна включати разом з витяжкою

При включенні обладнання для підігріву води продукти згоряння видаляються в вентиляційний канал допомогою природної тяги.

ВАЖЛИВО! Якщо одночасно з колонкою включити витяжку, то природне переміщення відпрацьованих речовин порушиться! Вони почнуть рухатися в протилежну сторону, наповнюючи при цьому жиле приміщення шкідливими елементами.

Думка про можливе видалення всіх шкідливих компонентів в кухонну витяжку хибна! Тому що згорають частинки будуть постійно наповнювати простір, а згодом осядуть на поверхнях меблів. Саме подібні факти одночасного включення витяжки і колонки нерідко ставали причиною нещасних випадків отруєння чадним газом.

Нехтувати Правилами підключення газових приладів не можна. Це може призвести до трагічних наслідків. Грамотне підключення і дотримання черговості включення обладнання збереже здоров'я вам і вашим близьким.