Як вибрати домашній кінотеатр

Одним з улюблених способів проведення часу давно став перегляд хорошого фільму. Існує безліч кінотеатрів, і люди із задоволенням дивляться новинки кіноіндустрії в темних великих залах. Але в сучасному світі високих технологій нескладно влаштувати власний якісний кінотеатр у себе вдома. І повірте, перегляд фільму у пропонованому якості з допомогою хорошої цифрової техніки в домашніх умовах буде мало чим відрізнятися від перегляду кіно в спеціально обладнаному залі кінотеатру.

Для цього варто лише правильно вибрати.

Існує два основних типи для перегляду фільмів у квартирі:

 • можна придбати готовий варіант, який пропонують магазини електроніки. Як правило, домашній кінотеатр вже продається в комплекті, і не треба ламати голову над вибором і складанням частин для комфортного домашнього кіноперегляду;
 • більш складний, але і якісний варіант передбачає можливості для вибору складових частин сучасної відеотехніки.

Який домашній кінотеатр краще вибрати для квартири

В умовах середньостатистичної квартири вибір домашнього кінотеатру обумовлюється площею кімнати, в якій він буде встановлений. Як правило, для цих цілей вибирають вітальню з найбільшою площею. Для правильного вибору техніки необхідно знати, з чого складається домашній кінотеатр.

Основні компоненти.

 • Сучасний плазмовий або рідкокристалічний телевізор;
 • DVD—програвач;
 • Звукові колонки з сабвуфером або без нього;
 • Проектор;
 • AV-ресивер.

Телевізор повинен бути сучасним і підходити до нової придбаної техніки. В даний час, куплена лише кілька років тому техніка, швидко застаріває і перетворюється в неактуальну. Тому варто переконатися, що ваш телевізор не застарів і має необхідні характеристики для підключення основних компонентів домашнього кінотеатру.

DVD—програвач – пристрій, що відтворює зображення і звук з дисків і передає його на AV-ресивер.

РАДА! Це пристрій варто купувати в Росії, оскільки воно зчитує більшість відео— та аудіо - форматів.

Звукові колонки – акустична система домашнього кінотеатру. Вони створюють звуковий супровід фільму, додаючи ефект присутності. Без акустичного супроводу звук стане плоским і ненатуральним.

УВАГА! Фахівці рекомендують встановити в умовах стандартної квартири екран з діагоналлю від 32-дюймів і більше. Менший екран буде менш функціональний.

Існує безліч варіантів і компонентів звукової системи:

 • колонки з сабвуфером або без нього. Сабвуфер – пристрій, відтворюючу низькі частоти, посилює спецефекти при перегляді фільму.
 • кількість колонок залежить від площі доступного нам приміщення в квартирі. Але підрозділяються колонки на кілька основних типів: центральні, фронтальні, тилові і сабвуфер. Кожен тип колонки відповідає за свою звукову частину. Так, центральний спікер відтворює доріжку звуку, фронтальні колонки – звукові і музичні ефекти, тилові колонки – ефект присутності і об'ємного звуку, сабвуфер – низькочастотні спецефекти.

Колонки розставляють по периметру кімнати у відповідності з певною схемою розстановки.

 1. Центральна колонка встановлюється поряд з телевізором по центру.
 2. Фронтальні колонки встановлюють по обидва боки телевізора на деякій відстані (1-1.5 метрів).
 3. Тилові колонки повинні знаходитися позаду глядача. Часто їх підвішують до стелі, щоб підсилити ефект присутності.

Для вибору місця сабвуфера не існує чітких правил, але зазвичай його розташовують неподалік від телевізора.

AV-ресивер – найважливіший компонент домашнього кінотеатру. Саме за допомогою нього створюється якісне багатоканальне звучання, як у справжньому кінозалі.

ВАЖЛИВО! Потужність ресивера безпосередньо залежить від площі кімнати. Чим більше площа кімната, тим потужніше варто вибрати ресивер, і навпаки наприклад, для кімнати площею 15-25 кв. м. ресивер вибирають потужністю 100 Вт, для кімнати менше 15 кв. м. – 50 Вт.

Проектори необхідні для перегляду фільму в повній темряві. Основною одиницею, на яку варто звернути увагу, є його світлосила, вимірюється в ANSI-люменах. Проектори продаються з різним дозволом. Для умов квартири універсальним варіантом стане проектор з роздільною здатністю 1280X800 або трохи більше точок. Крім цього, проектор впливає на точність передачі кольору і глибину контрастності.

На що потрібно звертати увагу при виборі кінотеатру.

 1. Необхідно визначитися з ціновим діапазоном. Розкид цін великий, і слід відштовхуватися від бюджету, закладеного на покупку новинки.
 2. Комплектація і основні характеристики будуть залежати від площі наявного приміщення. Кінотеатри преміум-класу – невиправдана трата грошей для стандартної кімнати, величиною 20 кв. м. Така техніка не розкриє в повному обсязі свій функціонал.
 3. Потрібні характеристики техніки. Велика кількість можливостей надають споживачеві виробники технічних пристроїв. Наявність wi-fi, Bluetooth, Smart TV, Airplay, NFC - чіп і інші. У всіх цих тонкощах варто розібратися.

Виробники пропонують різноманітність моделей. У такій кількості не дивно заплутатися. Лідерами в цій сфері вважають таких виробників, як Samsung, Sony, LG, Philips. Серед більш дорогого діапазону цін можна виділити таких виробників для справжніх меломанів, як Onkyo і Harman/Kordon.