Які вікна частіше зламують домушниками

Домушники люди тихі і швидкі. Їх мета – проникнути в квартиру як можна швидше, не залучаючи при цьому уваги сусідів і перехожих. Професійного зломщикові на розтин віконної стулки потрібно не більше хвилини. Якщо виникне затримка, то, швидше за все, злодій відразу кине свою затію. Але розтин більшості видів віконних затворів не представляє ніякої складності для квартирних злодіїв. Як же звичайним громадянам убезпечити себе від крадіжок і які потрібно встановлювати стулки, щоб не боятися за залишені в квартирі речі?

Лідер по вразливості

Виробники пластикових вікон заманюють покупців міцністю матеріалів і невразливістю затворів. Але стандартні сучасні вікна мають прості стулки, відкрити які зможе навіть дитина. Для цього не потрібно особливих інструментів – достатньо звичайної викрутки, з допомогою якої віджимається віконна стулка поруч із засувкою. Як тільки стулка буде відтиснута, потрібно натиснути на засувку, і відкриється вікно.

Є й інші методи злому вікон з ПВХ. У хід йдуть монтування, лінійки та інші доступні інструменти. Іноді злодії викручують ручки, а іноді просто вибивають скло. Як це ні дивно, старі скляні вікна, що закриваються на звичайну клямку, набагато більш стійкі до злому. Більш того, скло неможливо розбити безшумно, тоді як пробити або видавити пластик можна майже непомітно. Однак існують способи убезпечити себе від проникнення домушників, не змінюючи при цьому ПВХ на застаріле скло.

Способи захисту

Способів захисту від зломщиків існує багато. Найдорожчий з них – купівля сигналізації, наявність якої відразу ж відлякає звичайного домушника. А самий старий і перевірений спосіб – встановлення металевих решіток.

Інший варіант – придбати спеціальну віконну фурнітуру. Так, сьогодні магазини пропонують великий асортимент ручок з замками, які замикаються на ключ. Є й більш складні механізми з підвищеним класом безпеки. Найбільш надійною вважається фурнітура класу WK3. Додаткову фурнітуру легко встановити самостійно, а вибрати відповідні деталі можна у виробника.

Цікавий момент для тих, хто збирається купувати пластик

Всупереч помилкам, захисна фурнітура підвищує вартість вікна з ПВХ всього на 5-10%. У продавця необхідно уточнити, чи є в наявності моделі з додатковим захистом. Часто продавці пропонують більш дешеві варіанти, оскільки не хочуть відлякувати покупця високими цінами. Однак встановлення захищених вікон здатна вберегти від крадіжки, яка принесе набагато більший збиток, ніж доплата за спеціальну фурнітуру.