HDMI arc що це таке в телевізорі

Сучасні телевізори, як середнього класу, так більш високого, а часом навіть бюджетні моделі поступово обзаводяться різними модними штучками. Покупець часом з подивом виявляє відразу кілька різних роз'ємів для різних інтерфейсів. І майже завжди там є роз'єм HDMI arc, часом навіть не один. Ось користувачі і задаються питанням, що підключається до гнізда, і головне як.

HDMI що це таке в телевізорі?

Сучасні моделі телевізорів, як плазмових, так і рідкокристалічних обладнані великою кількістю роз'ємів. В один час до них можна підключити декілька різних приладів. Даний інтерфейс дозволяє заощадити місце, так як один і той же кабель передає і відеозображення і звуку в двох напрямках. Як результат потрібно всього один кабель замість декількох.

Кабель забезпечує високу якість сигналу. Зображення йде з роздільною здатністю 1080 пікселів, а звук забезпечує вісім каналів з частотою 182 килогерца. Цього достатньо, щоб відповідати високим вимогам стандарту медіаконтенту.

Даний протокол був розроблений в 2002 році і широко поширився в побутовій техніці.

ВАЖЛИВО! Купуючи телевізор, обов'язково перевірте, чи є в ньому гніздо HDMI. А для чого воно? З його допомогою передається аудіо-відео сигнал підвищеної якості. Всі дані цього інтерфейсу мають захист від копіювання.

Для HDMI характерно наступне:

  • Він має високу проникну здатність (близько 18 Гбіт/с);
  • Кабель дуже довгий(за стандартом довжина близько 10 метрів, є і до 35 метрів);
  • Підтримує стандарти CEC і AV.link;
  • Він поєднавши з інтерфейсом DVI. Є різні перехідники, що дозволяють працювати з технікою не має HDMI.

Кабель легко можна оснастити захистом від різних перешкод. Кожен, хто розбирається в електроніці і вміє тримати в руках паяльник зможе поставити на кабель кільця, в самому його початку та в кінці. Ці кільця і будуть уникати перешкоди.

Є можливість і збільшити дальність переданого сигналу, для цього потрібно буде використовувати спеціальні видеосендеры, і підсилювачі. Інтерфейс HDMI альтернативний варіантів аналогічних видів підключення – SCART (Euro-AV), а також RCA (звичайний AV).

Як виглядає?

Зовні роз'єм схожий на USB зі скошеними кутами.

Частина гнізда виконана з металу може бути пофарбована в металевий або золотий колір. На працездатності це не відображається, чисто примха виробників.

Кабель простий у використанні. Особливих знань в області високих технологій для цього не потрібно. Єдине, що потрібно:

  • Необхідний роз'єм на телевізорі або моніторі – щоб він приймав избражение і звук;
  • Передавальний пристрій;
  • І безпосередньо сам кабель.

Одним кінцем кабель вставляється в гніздо транслятора, а іншим у пристрій. Вводимо необхідні налаштування і приступаємо до роботи. Нічого складного.

Є кілька варіантів, у кожного з яких 19 контактів:

  • Звичайний HDMI (Type A);
  • Тип Mini (Type B);
  • Тип Micro (Type C).

Кабель влаштований дещо незвично, у порівнянні з іншими. Зовні він захищений від механічного впливу спеціальною оболонкою. Далі розташована оплетка для екранування, вона зроблена з міді, яка зазвичай застосовується при паянні, є екран з алюмінію і поліпропіленова оболонка. Всередині розташовані кабелі для зв'язку (вони мають вигляд «витої пари»), а також окрема проводка для подачі живлення і інших сигналів.

За допомогою цього кабелю ви зможете перетворити свій телевізор в мультимедійну станцію. Кабель має інтерфейс HDMI дозволяє управляти одним пультом дистанційного керування всіма пристроями, підключеними до телевізора, а в недалекому майбутньому можна буде і з комп'ютера керувати.

ДОВІДКА! Якщо у вас виникло бажання зробити з телевізора мультимедійну станцію з безліччю функцій, то для цього вам буде потрібно прикупити особливу «розумну» смарт-приставку або ж плату з такими ж характеристиками.

За їх допомогою ви зможете дивитися платні канали в режимі цифрового якості.

Де знаходиться даний роз'єм?

Цей роз'єм зазвичай розташовується на задній панелі телевізора, однак, в деяких моделях він може перебувати збоку.

Ні в якому разі не ведіться на запевнення продавцем, що кабелі з золотистим кольором коннектором набагато перевершують своїми характеристиками аналогічні кабелі з металевим кольором коннекторів. Запам'ятайте, це всього лише колір металу. Вся основа, яка відповідає за якість кабелю розташована у нього всередині.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Будьте готові до того, що не завжди при підключенні до телевізора пристрої з роз'ємом HDMI вони відразу побачать один одного. Як правило, слід зробити необхідні налаштування.

Найчастіше інтерфейс HDMI використовують для підключення телевізора до комп'ютера. Сучасні телевізори мають набагато більший розмір діагоналі, ніж комп'ютери, що дозволяє використовувати їх при створенні «домашнього кінотеатру». Здійснюючи дане підключення не забудьте попередньо вимкнути обидва пристрої, так як в іншому випадку є ймовірність спалити порти.

Незважаючи на існування різних перехідників, намагайтеся ними не користуватися, так як це суттєво знижує якість сигналу.