Можна розігрівати їжу дітям в мікрохвильовці

Мікрохвильова піч – це зручна річ на кухні, особливо коли потрібно швидко підігріти їжу для непосидючого малюка. Але так чи безпечно це чудо техніки? І небезпечно підігрівати їжу в мікрохвильовій печі для годування малюка? Ці питання хвилюють уми багатьох молодих мам і змушують їх робити важкий вибір.

Чи шкідливо розігрівати їжу в мікрохвильовій печі?

Навколо мікрохвильових печей ходять різні теорії і домисли, які змушують сумніватися в їх безпеки. Звичайній людині, що розбирається в кухонній техніці лише на рівні користувача, складно визначити, де істина і брехня. Це змушує багатьох відмовитися від використання зручного пристрою.

Сьогодні думки людей з приводу розігріву їжі в мікрохвильовій печі розділилися практично порівну:

  • одна частина вважає, що в подібній техніці немає ніякої шкоди, більше того, їжа з мікрохвильової печі корисна, так як готується швидко, а значить не втрачає корисні вітаміни та мікроелементи, не містить шкідливих жирів та інших некорисних для організму речовин;
  • друга вважає, що мікрохвилі негативно впливають на стан продукту і залишкове випромінювання присутня в розігрівається їжі, потрапляючи в організм.

Важливо! Твердження про те, що мікрохвильова піч цілком безпечна і дозволяє сидіти практично на правильному харчуванні, лише прийом рекламних агентів і виробників побутової техніки. Насправді ситуація не настільки проста і зрозуміла.

Про користь їжі, приготовленої або розігрітій в мікрохвильовій печі можна посперечатися. А коли мова йде про дітей, сумніви відвідують ще частіше і встає складний вибір між зручністю і безпекою.

Мікрохвилі і дитяче харчування

Думки експертів з приводу підігрівання грудного молока в печі категорично робити цього не можна. Вплив мікрохвилями на материнський продукт призведе або до загибелі живих складових молока, або до зміни їх структури. У будь-якому випадку таке харчування не повинно поступати в раціон дитини.

Виробники СВЧ-печей не вказують в інструкції можливість підігрівання дитячого харчування. Проте педіатри та фахівці з побутової техніки радять цього не робити. Вся справа в тому, що сучасні суміші максимально наближені до натурального грудного молока, а електромагнітні хвилі можуть зруйнувати їх структуру, роблячи продукт непридатним для харчування немовляти.

Важливо! Їжа не вбирає які-небудь шкідливі речовини, але при цьому стає абсолютно марною. Всі корисні речовини зникають внаслідок чого користь для організму дитини відсутній.

Робимо вибір: безпеку чи зручність?

Думки людей практично порівну діляться на користь безпеки або зручності. Тому кожна мама повинна зробити вибір самостійно. Головне, пам'ятати про деякі особливості правильного розігріву в СВЧ-печі:

  • їжу потрібно ставити на розігрів ненадовго, буквально півхвилини, потім ретельно перемішувати і повторювати процедуру;
  • важливо, щоб їжа була готова до моменту підігрівання в печі;
  • якщо є час і можливість розігріти їжу «дідівським» способом, краще зробити це саме так.

Важливо! Пляшечки з дитячим харчуванням або грудним молоком відмінно підігріваються на водяній бані. Якщо немає бажання займатися підігріванням, можна вдатися до допомоги спеціальних контейнерів-термосів. У них грудне молоко може зберігатися до 10 годин.

Слід також зазначити, популярне твердження про те, що постійний розігрів їжі в СВЧ-печах призводить до онкології, не доведено наукою. Також як не доведений абсолютний шкоду побутового приладу. Зробити вибір досить складно, але кожна мама сама повинна вирішити, що краще для її малюка.