Варіанти розміщення мікрохвильовки на кухні

Класичний кухонний трикутник, який об'єднує холодильник, раковину і плиту, являє собою робочий простір для приготування обідів. Крім цього, територія стандартною 6-метрової кухні використовується для прийому їжі, а, значить, вміщує стіл, стільці та інші предмети інтер'єру.

Здається, що «втиснути» навіть невелике обладнання, яким кожен з нас користується постійно, не представляється можливим. Але при грамотному підході вдасться досягти цього.

Як розмістити мікрохвильову піч на кухні

Ми розповімо, як і де можна вдало встановити в обмеженому просторі СВЧ-піч. А також представимо фото з цікавими дизайнерськими рішеннями.

Правила вибору місця

Мікрохвильовка, сама «молода» помічниця сучасних господинь, дозволяє не тільки моментально розігріти готову страву. Використовувати пристрій рекомендується також при розморожуванні продуктів. А сучасні моделі, так звані гібриди, які об'єднують у собі можливості духової шафи.

Тому за умови її постійної експлуатації розміщення на кухні має бути максимально зручним.

 • Вибираючи місце для мікрохвильової печі, слід пам'ятати, що вентиляційні отвори не повинні бути закриті.
 • Установка впритул зі стіною або іншою технікою не допускається, тому що накопичення пилу в замкнутому просторі може призвести до займання.
 • Небезпечно встановлювати мікрохвильові печі на холодильники або морозильні камери. Адже нагрівання нижній частині приладу може призвести до порушення роботи великогабаритної побутової техніки.
 • Не рекомендується встановлювати мікрохвильовку поряд з раковиною, оскільки попадання вологи і твердих частинок, призводить до її поломки.

Незважаючи на те, що негативний вплив мікрохвильової печі не доведено, ми не радимо встановлювати її безпосередньо навпроти обіднього столу. При включенні техніка створює магнітне поле, яке впливає на sim-карту в смартфоні і позначається на зниженні заряду акумулятора мобільних пристроїв.

Рада. Оптимальна висота для розміщення кухонного приладу — на рівні очей.

Це дозволить зручно діставати розігріті страви з мікрохвильової печі і проводити вологе прибирання.

Вдалі варіанти розміщення

На стільниці

Це стандартний випадок. Зручний при щоденному використанні техніки. Ми рекомендуємо залишати простір між задньою панеллю пристрою і стіною не менше 15 сантиметрів для оптимальної роботи мікрохвильової печі.

На підвіконні

Досить поширений варіант, особливо при обмеженому просторі. При цьому рекомендується звернути увагу на заходи безпеки. Важливо, щоб ширина підвіконня відповідала габаритів приладу, щоб мікрохвильова піч залишалася стійкою.

В ніші

При плануванні кухонного інтер'єру рекомендується вибрати нішу для подальшої установки СВЧ. Її також можна «вставити» при купівлі відповідних моделей печей.

Як правило, для цього використовують простір під стільницею, тому що так вдається залишити робочу поверхню вільною.

Слід звернути увагу, що якщо пристрій має малий розмір, діставати страви, можливо, буде незручно.

Планування на деяких кухнях дозволяє зробити нішу безпосередньо до стіни. Але в цьому випадку доведеться орієнтуватися на стандартні параметри приладу. Особливо якщо буде потрібно заміна на більш сучасний агрегат.

На острові

Розміщення мікрохвильовки на спеціальному «острові» дозволить тримати її поза полем зору, але при цьому залишати доступною для експлуатації.

Куди поставити в мікрохвильовку маленької кухні

Над плитою

Установка СВЧ-печі над плитою, можливо, не самий гармонійний варіант. Але він дозволить зберегти простір на компактній кухні.

На кронштейнах

Спосіб розміщення зручний для установки приладу між верхніми шафами кухонного гарнітура і стільницею. При цьому не рекомендується залишати під пристроєм нагрівальні елементи (наприклад, каструлю, бо гарячий пар негативно впливає на працездатність механізму.

Корисні поради та цікаві ідеї

Розміщення мікрохвильовій печі на кухні має бути не тільки зручним для подальшого використання, але і відповідати вимогам безпеки.

Кращий варіант — вбудувати НВЧ в кухонний гарнітур. А якщо продумати місце мікрохвильовки заздалегідь не вийшло або вона була куплена вже після установки гарнітура, рекомендуємо звернути увагу на наступні поради.

 • Висота розміщення на рівні очей дозволить зручно використовувати мікрохвильову піч за призначенням. Якщо в будинку є маленькі діти, це допоможе уникнути випадкового відкриття або включення.
 • Дверцята мікрохвильовки, як правило, розміщується з лівого боку. Тому важливо забезпечити тут вільний простір, щоб при відкритті їй ніщо не заважало.
 • Зверху на мікрохвильову піч можуть бути встановлені різні предмети вжитку, наприклад, електричний чайник або хлібник. Слід пам'ятати, що вони не повинні бути важкими, щоб не перешкоджати безперебійної роботи мікрохвильової печі.
 • Не рекомендується встановлювати НВЧ на холодильник. Адже при тривалому включення приладу може розігріватися нижня панель. Це негативно вплине на роботу морозильної камери і холодильника.
 • Для підтримки чистоти слід проводити вологе прибирання зовнішніх панелей не менше 1 разу на тиждень.
 • Для усунення забруднень всередині досить підігріти склянку води з лимонним соком і часточками лимона і протерти вологою ганчіркою.
 • У процесі приготування страв рекомендується використовувати спеціальну кришку у формі купола. Таким чином вдасться уникнути жирних залишків на стінках приладу.