Споттер з мікрохвильовки своїми руками

Стару або вийшла мікрохвильову піч обов'язково викидати. Комплектуючі кухонного приладу можна використовувати для виготовлення нових електронних пристроїв. Одним з таких є споттер — вірний помічник кожного автомобіліста.

Застосування

Споттер використовується автолюбителями для виправлення вм'ятин на кузові автомобіля. Він допоможе скорегувати нерівності і пошкодження, виправити наслідки невеликих аварій або зіткнень. При грамотному використанні звертатися в спеціалізований салон необов'язково. Провести ремонт можна в домашніх умовах.

Збірка своїми руками

В основі пристрою лежить трансформатор. В СВЧ-печі він виконує функцію обробки і перерозподілу надходить струму. У споттере він використовується для аналогічної роботи.

За правильну роботу трансформатора відповідають обмотки (первинна і вторинна), закріплені в сердечнику. Для виготовлення зварювального апарату обмотки демонтують і на їх місці кріплять нові.

Для первинної потрібно 200 витків, провід не більше 2,5 кв. мм перерізу. Для виготовлення вторинної використовується провід у 55 кв. мм перерізу, не більше 7 витків. Заміна обмоток призначена для вироблення сили струму, необхідної для якісної роботи.

Виготовлення електродів

Після виготовлення основи пристрою можна приступити до виготовлення електродів. Для цього можна використовувати невеликі мідні прути круглого перерізу. Також підійдуть бронзові або мідні трубки. Вони корисні тим, що відрізняються зручністю з'єднання з кабелем, що відповідає за проведення струму.

На проводах з однією з сторін (робочої) робиться надріз. Він необхідний для кріплення шайби. При застосуванні трубок один з її кінців розплющують молотком, а вже після роблять необхідні надрізи.

Забезпечення зручності

Для додаткової зручності і безпеки готовий виріб потрібно забезпечити корпусом. В його якості можна використовувати корпус від старої мікрохвильовій печі. Він відрізняється надійністю і конструктивною будовою. Такий спосіб допоможе захистити прилад від забруднень і механічних пошкоджень. Завдяки цьому термін експлуатації споттера значно зросте.

Для більш зручного переміщення нижню частину корпусу можна обладнати невеликими коліщатками. Перед приміщенням блоку в корпус бажано зробити основу з діелектричного листа. Він забезпечить щільне кріплення і полегшить перенесення пристрою.

Пістолет служить для кріплення електродів. Для його виготовлення рекомендують використовувати такі матеріали, як гетинакс або текстоліт. Вони забезпечують зручність в експлуатації і безпеку при робочому процесі. З матеріалів вирізують форму у вигляді пістолета (2 штуки).

При виготовленні слід звернути особливу увагу на те, як буде розташовуватися пістолет в руці. Не варто забувати про спеціальне поглиблення в одній із заготовок. В ньому розташовані кнопка включення і кріплення електрода.

Особливості саморобного пристрою

Споттер, виготовлений у домашніх умовах, має ряд переваг:

  • застосування складових старого кухонного приладу;
  • мінімальні витрати коштів і часу;
  • навички у влаштуванні нових апаратів;
  • економія грошових коштів та особистого часу, так як немає необхідності звертатися в спеціалізований центр.

Важливо: до збірки саморобного пристрою слід підходити з особливою уважністю, дотримуючись правил техніки безпеки.

Висновок

Споттер — незамінний пристрій при ремонті автомобіля. Прості навички і грамотний підхід допоможуть виготовити споттер зі старої мікрохвильовки самостійно. Він допоможе ремонту невеликих пошкоджень кузова в домашніх умовах.