Плюси і мінуси електронної книги

З моменту появи у вільному продажу перших моделей електронних книг, любителі провести час за читанням чергового детектива або любовного роману зітхнули з полегшенням. Дійсно, носити в сумці невелику, що нагадує зовнішнім виглядом блокнот е-книгу набагато простіше, ніж об'ємні і важкі друковані аналоги.

Огляд пристрою

На тему того, що краще електронна або «жива», зроблена з паперу книга, протягом довгого часу ведуться запеклі суперечки. Звичайно ж, відтворити шелест сторінок і передати властивий всім друкованим виданням аромат друкарської фарби гаджет не зможе (хоча прогрес не стоїть на місці), але і вмістити в себе відразу кілька десятків, а то і сотень творів, паперовим томів не під силу. Про плюси і недоліки електронних книг детальніше:

Які переваги

Головною перевагою електронних книг є їх екологічність, що виявляється у відсутності потреби в деревині як основного витратного матеріалу для виробництва. Іншими словами — і цілі дерева, і є що почитати. Крім цього, електронні «рідери»:

  1. Дуже місткі. Маючи в користуванні одну е-книги, можна прочитати весь запас світової художньої і наукової літератури, лише б вистачило на це часу і заряду батареї. Один «рідер» розрахований на 250 Гб внутрішньої пам'яті.
  2. Оснащені зручним функціоналом. Зайшовши в налаштування, користувач може вибрати зручний для читання шрифт, відформатувати текст і вид вікон. Книги «запам'ятовують» де людина перестав читати і при повторному включенні відкривають необхідну сторінку на манер закладки.
  3. Дозволяють читати в темряві. Вбудоване підсвічування значно заощадить витрати на оплату рахунків за електроенергію власника, так як необхідності включати лампу, щоб прочитати новий роман улюбленого письменника у нього не буде.
  4. Підключаються до інтернету і працюють від флеш-карт. Поповнити вміст особистої бібліотеки можна будь-яким із зручних способів – завантажити або завантажити зі знімного носія.
  5. Дозволяють робити позначки. Виділити необхідний для написання реферату або рядок з вірша абзац, можна просто провівши пальцем по сенсорному екрану. Книга перенесе вибране в папку «нотатки», де користувач без праці при необхідності зможе відшукати важливу інформацію.

Які мінуси можна знайти

Перед тим як відправитися в магазин електроніки за новеньким «рідером», необхідно врахувати, що у них є деякі недоліки. До мінусів можна віднести:

  1. Шкоди для очей. Якими б адаптованими і нешкідливими для зору ні вважалися е-книги, навантаження на очі вони все ж дають.
  2. Ймовірність поломки. Якщо порівнювати електронну книгу з друкованої з боку ймовірності виходу з ладу, то у «гаджета» набагато більше шансів розбитися, зловити технічний збій або просто розрядитися. Друковані видання, навіть якщо порвалися або намокли, можуть з допомогою людини «повернутись до життя», промокнувшую е-книгу доведеться лагодити.
  3. Висока вартість. Дана особливість є спірним питанням. Якщо розглядати його з боку вартості всіх вместившихся в один «рідер» друкованих видань, то — так, е-книга коштує набагато дешевше. Якщо розглядати з позиції використання для прочитання 1-2 книг раз в півроку, то в такому випадку гаджет обійдеться набагато дорожче.
  4. Необхідність постійної підзарядки. Щоб користуватися гаджетом в повному обсязі його необхідно заряджати. У деяких моделей цей процес триває досить довго, що не зовсім подобається користувачам. До того ж, з часом акумулятор виходить з ладу і перестає тримати заряд.

Звичайно ж, не можна розцінювати електронну книгу як предмет, що має історичну або культурну цінність. Цінність мають тільки закачані в неї книги, до яких вона і дозволяє доторкнутися кожному цікавиться людині.