Комп'ютер не бачить електронну книгу

Сучасні електронні книги в очах шанувальників літератури стають все більш привабливою альтернативою паперовим виданням. З часом, в процесі вдосконалення, вони набувають все більшу кількість корисних функцій і оснащуються більш сучасним. Однак, як і будь-яка інша техніка, електронна книга не застрахована від дрібних неполадок у роботі. Іноді вони зустрічаються з проблемою, коли комп'ютер, до якого підключено пристрій, не розпізнає його. У цій статті будуть розглянуті основні причини неполадки, а також наведено поради щодо самостійного їх усунення.

Чому комп'ютер може не бачити електронну книгу

Існує цілий ряд причин, за якими може бути відсутнім з'єднання між комп'ютером та електронною книгою, і експертами прийнято поділяти їх на дві великі групи:

  • апаратні, коли причина неполадок криється безпосередньо в «начинці» того або іншого пристрою;
  • програмні, коли неполадки відбуваються із-за проблем з програмним забезпеченням ноутбука, комп'ютера, планшета або самого приладу.

У першу чергу варто перевірити стан кабелю, за допомогою якого електронна книга підключається до пристрою. Більшість сучасних рідерів оснащується кабелем mini-USB і, якщо в будинку знайдеться ще один такий кабель, необхідно спробувати підключити книгу через нього. Крім того, незайвим буде перевірити і входи для кабелю як на комп'ютері, так і на самому пристрої.

ДОВІДКА! Якщо є сумніви в справності порту, можна вибрати вхід, який точно є робочим (наприклад, той, від якого працює клавіатура) і спробувати зробити підключення через нього.

Буває комп'ютер «не бачить» книгу просто тому, що вона повністю розряджена. Рішення в цьому випадку просте – зарядка рідера. Крім того, багато комп'ютерів можуть не побачити електронну книгу тому, що одночасно задіяно під різні пристрої занадто багато портів. Більшість сучасних клавіатур, мишок і інших пристроїв працюють саме через USB-входи, часом «перевантажуючи» собою систему.

ДОВІДКА! Якщо комп'ютер оснащений великою кількістю портів, це не означає, що всі вони можуть працювати одночасно.

Що робити, якщо комп'ютер не бачить електронну книгу

Для користувачів, що не володіють глибоким досвідом в ремонті комп'ютерної техніки, доступні всього кілька операцій за самостійним усунення неполадок з рідером. Крім вищеописаних методів, користувач може:

  1. Перезавантажити пристрій. Попередньо слід витягнути з нього USB-шнур. Це може допомогти позбавитися від дрібних програмних помилок, які неминуче виникають під час роботи. На деяких моделях кнопки перезавантаження розробником не передбачено, і перезапустити їх можна, натиснувши і утримуючи клавішу живлення.
  2. Оновити драйвера. Для того щоб це зробити, необхідно на робочому столі викликати панель керування і перейти в «Диспетчер пристроїв». Серед запропонованого списку пристроїв необхідно відшукати електронну книгу, після чого клацнути по ній правою клавішею миші і вибрати функцію «Оновити драйвери». Якщо це не допоможе, варто вибрати пункт «Видалити», потім вимкнути прилад і перезавантажити всю техніку.
  3. Спробувати підключитися до іншого пристрою. Це проста дія допоможе зрозуміти, в чому криється причина неполадок. Часто виявляється так, що читач не може бачити тільки один комп'ютер, а на решті дані про пристрої зчитуються нормально.

Якщо всі перераховані в даному матеріалі дії не допомогли виправити неполадки, варто звернутися в сервіс по ремонту техніки. Фахівці зможуть швидко і точно виявити наявну несправність і повернути пристрою повну працездатність.