Потрібна підсвічування в електронній книзі

У всі часи люди читали — книги, журнали, газети. З часом на зміну звичним друкованих носіїв прийшли електронні пристрої для читання. Технологічний прогрес дозволив швидко отримувати, перетворювати і передавати інформацію на великі відстані, а відкриття доступу до інтернету розширило можливості апаратури.

Однак незважаючи на зручність і швидкий доступ до електронної бібліотеки, багато користувачів воліють користуватися класичними друкованими книгами. В основному це пов'язано з можливим негативним впливом на зір при тривалому читанні з електронного носія. При тривалому перегляді сторінок на екрані монітора може з'явитися неприємне відчуття, напругу і втому очей. Розробники знайшли спосіб усунення даної проблеми, застосувавши спеціальну підсвітку.

Навіщо потрібна підсвічування в електронній книзі

Для початку варто розібратися — чи потрібна взагалі підсвічування. Багато користувачі не бачать сенсу в придбанні електронних книг з даною опцією, оскільки не знають її основного призначення. Перш ніж порівнювати різні моделі електронних книг і варіанти використовуваної підсвічування, варто зрозуміти основну задачу і важливість використання її для читання книг.

Зазвичай функція штучного підсвічування екрану використовується в наступних випадках:

  • коли електронний джерело інформації, що використовується при поганому освітленні;
  • при необхідності швидкого відкриття документа в будь-яких умовах — навіть у повній темряві;
  • для читання в нічний час.

При використанні підсвічування на екрані очі не напружуються, надрукований текст легко сприймається. Це дозволяє уникнути почуття втоми, напруги очей і головного болю.

Варто розуміти, що тривалий перегляд інформації з електронного носія особливо при поганій освітленості негативно впливає на зір. Такі умови змушують очі напружуватися для кращої фокусування на тексті, що викликає втому і погіршує сприйняття інформації. При постійному читанні в таких умовах розвивається короткозорість і з'являються інші проблеми із зором.

Важливо! Якщо користувач читає книгу тільки при гарному природному освітленні, можливо дана опція йому не знадобиться.

Який тип підсвічування краще

Існують різні варіанти підсвічування, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Щоб вибрати кращий, необхідно враховувати умови, при яких ви будете користуватися пристроєм, а також тривалість читання. Для різних випадків можна підібрати наступні типи підсвічування:

  1. Підсвічування E-ink. Найбільш поширений і популярний варіант. Існують різні формати, всі вони розраховані на невеликий час використання при поганому освітленні.
  2. Використання невеликих лампочок по контуру пристрою. Забезпечує виділення тексту. Однак потужності для повного освітлення не вистачає.
  3. Світлодіодні лампи, що підсвічують всю площу екрана. Найбільш вигідний і економний тип підсвічування.

При виборі варто орієнтуватися на особисті вподобання та фінансові можливості. Багато з варіантів володіють додатковими функціями, без яких можна обійтися. Рекомендується використовувати рівномірний розподіл світла, для цього найкраще підходять світлодіодні лампочки.

Електронну книгу з підсвічуванням якого виробника краще вибрати

В наш час в магазинах можна зустріти величезний асортимент різних електронних пристроїв для читання. При наявності вільного часу і бажання можна самостійно вибрати книгу, але на це піде дуже багато часу. Для зручності ми пропонуємо вам ознайомитися з найбільш популярними версіями електронних книжок:

  1. PocketBook 631 Plus Touch Hd. Відмінна якість зображення, здатність довго працювати без підзарядки, зручний інтерфейс. Серед мінусів можна виділити високу вартість.
  2. Chronos. Сенсорний дисплей, можливість сполучення за допомогою Bluetooth, стильний зовнішній вигляд, доступна ціна.
  3. Digma r63S. Зручне управління, компактність і гарна підсвітка. Нічого зайвого, тільки необхідні функції.

Експлуатуючи рідер, намагайтеся робити це в умовах гарної природної освітленості, а також періодично робіть перерви під час читання.